لزوم تدوین قانون برای آبخیزداری
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۶۰۴۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹
وزير جهاد كشاورزي گفت: قانوني براي اجراي طرح آبخيزداري در كشور وجود ندارد و ما براي تصويب لايحه مربوط به آن نيازمند حمايت مجلس شوراي اسلامي هستيم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سيدجواد ساداتي‌نژاد در پنجمين گراميداشت ملي مقام جنگلبانان و جان‌نثاران منابع طبيعي با اشاره به اينكه منابع طبيعي جزو ميراث ماندگار و بين نسلي است افزود: ما در حال حاضر براي اجراي طرح آبخيزداري قانوني در كشور نداريم كه اميدواريم با حمايت‌هاي مجلس از لايحه آبخيزداري سازمان جنگل ها در اين خصوص نيز صاحب قانون شود.
وي گفت: ما براي حفظ جنگل‌ها و مراتع حتما از دانش بومي استفاده خواهيم كرد و البته اميدواريم در اين دوره اتفاقات خوبي براي احيا و حراست از جنگل‌ها و مراتع رخ دهد.
ساداتي‌نژاد با بيان اينكه امروزه شاهد تخريب‌هاي زيادي در منابع طبيعي، جنگل‌ها و مراتع هستيم ادامه داد: نوع استفاده از آب‌هاي زيرزميني و بروز سيلاب حتي در مناطق خشك و حريق‌هايي كه در جنگل‌ها اتفاق مي‌افتد نشان دهنده تغيير اقليم و خسارات سنگين ناشي از آن است.
وزير جهادكشاورزي افزود: ما در حال حاضر 135 هكتار اراضي طبيعي را در اختيار داريم كه تلاش مي‌كنيم از اين منابع به خوبي حمايت شود.
وي در خصوص حقوق و مزايا و روابط استخدامي جنگل‌بانان گفت: شرايط فعلي اين گروه هم اكنون قابل قبول نيست كه اميدواريم با كمك‌هاي مجلس و به خصوص در برنامه هفتم توسعه كارهاي قابل قبولي در اين بخش انجام شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °