واکسیناسیون رده سنی ۶ تا ۱۸ سال در کشور از ۲ هفته دیگر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۱۰۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته از ۲ هفته دیگر واکسیناسیون اختصاصی برای رده سنی ۶ تا ۱۸ سال در کشور آغاز می‌شود که این کار با جدیت در حال پیگیری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 جعفر صادق تبریزی، قائم مقام معاون بهداشت و رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: به دنبال این هستیم که واکسن اختصاصی کودکان را وارد کنیم و به زودی این مهم در کشور رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: بر این اساس نوجوانان و جوانان رده سنی ۶ تا ۱۸ سال واکسینه می‌شوند که با ورود واکسن ویژه‌ دانش آموزان، مدارس کشور از اواخر آبان تا اوایل آذر به‌صورت حضوری بازگشایی می‌شود.

 قائم مقام معاون وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با کمک به وزارت آموزش و پرورش مصمم به بازگشایی مدارس است، ادامه داد: معتقدیم دانش آموزان باید به‌صورت حضوری در کلاس‌های درس حاضر شوند تا دروس را با همراهی معلمان به‌طور موثرتری فرا گیرند.

به گفته وی، هم اکنون به‌صورت روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن در کشور تزریق می‌شود که شتاب بخشی به این مهم چشم انداز روشنی را فراهم می‌کند.

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ورود محموله جدید واکسن در چند روز آینده گفت: با تزریق این واکسن‌های وارداتی، میزان واکسیناسیون به ۲ میلیون دُز در روز خواهد رسید.

وی اضافه کرد: هم اکنون یک‌هزار و ۵۳ پایگاه تجمیعی واکسیناسیون و پنج هزار و ۳۷ ایستگاه تزریق واکسن در کشور فعال است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت بیان کرد: با راه‌اندازی مراکز ۲۴ ساعته و شتاب گرفتن روند واکسیناسیون در استان زنجان، میزان واکسیناسیون استان زنجان به ۵۳ درصد رسید که این میزان در جامعه روستایی و عشایری ۷۰ درصد است.

زنجان ۴۳ پایگاه تجمیعی دارد که پنج پایگاه آن خودرویی است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۵۹°    ۱۶.۹۹°