گسترش مناسبات ایران و لبنان/ تشکر از ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۸۲۶۱۲۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱
وزیر امور خارجه در دیدار نماینده جنبش حزب الله لبنان در ایران؛ آمادگی کشورمان را برای گسترش مناسبات اقتصادی با لبنان در زمینه‌های مختلف اعلام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه؛ «عبدالله صفی الدین» نماینده جنبش حزب الله لبنان در جمهوری اسلامی ایران با آقای حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با تبریک به ملت و دولت لبنان به مناسبت تشکیل دولت جدید در این کشور، ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر مشکلات مردم این کشور حل گردد و آمال و آرزو‌های مردم لبنان تحقق یابد.
آقای امیر عبداللهیان تصریح کرد، دولت جمهوری اسلامی ایران به حمایت از مقاومت توجه و تاکید دارد.
وزیر امور خارجه همچنین مقاومت عزتمندانه مردم لبنان در برابر دشمن صهیونیستی و تکفیری را مایه عزت و سربلندی همه ملت‌های منطقه و آزادیخواهان دانست.
آقای امیر عبداللهیان بر گسترش هرچه بیشتر مناسبات بین ملت و دولت لبنان و جمهوری اسلامی ایران تاکید و برای تامین نیاز‌های لبنان در زمینه‌های مختلف توسط جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی کرد.
«عبدالله صفی الدین» نماینده جنبش حزب الله لبنان در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار انتخاب امیر عبداللهیان به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.
نماینده جنبش حزب الله لبنان افزود: مردم این کشور قدردان جمهوری اسلامی ایران به دلیل حمایت از لبنان در زمان سختی‌ها هستند.
«عبدالله صفی الدین» همچنین از جمهوری اسلامی ایران بواسطه فروش سوخت مورد نیاز مردم لبنان تشکر و قدردانی کرد.
نماینده جنبش حزب الله لبنان اظهار امیدواری کرد، جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها مراحل رشد و شکوفایی را طی نماید و توسعه یابد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰.۵۹°    ۲۵.۹۹°