در تدارک اعتبارات برای ساخت ۳۲ هزار کیلومتر راه روستایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 14 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۶۱۶۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: برای ساخت ۳۲ هزار کیلومتر راه روستایی جدید به اعتبارات جدید نیاز است که در حال رایزنی با سازمان برنامه و بودجه هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای داریوش امانی در ارتباط با برنامه روی خط خبر با بیان اینکه اکنون ۱۷۶ هزار کیلومتر راه روستایی داریم گفت: برای روستا‌هایی بالای ۱۰۰ خانوار تا مرز ۲۰ خانوار به ساخت ۳۲ هزار کیلومتر دیگر راه روستایی نیاز داریم که جزء برنامه‌های وزراتخانه است.

وی همچنین گفت: قرار است سالانه برای ساخت حدود ۷ هزار کیلومتر راه برنامه ریزی کنیم که پیگیر بحث اعتبارات مورد نیاز هستیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: خوشبختانه امسال اعتبارات خوبی را مجلس مصوب کرد و به استان‌ها ابلاغ شد و برای ساخت ۳۲ هزار کیلومتر راه جدید روستایی به اعتبارات جدید نیاز است که در حال رایزنی با سازمان برنامه و بودجه هستیم تا به محض تخصیص اعتبارات کار ساخت راه‌ها را آغاز کنیم.
 

روند ترخیص کالا‌های اساسی از بنادر و گمرکات کشور

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور درباره روند ترخیص کالا‌ها از بنادر و گمرکات کشور هم گفت: بر اساس آخرین آمار تاکنون ۱۱ میلیون و ۹۹۴ هزار تن کالای اساسی از بنادر کشور حمل شده است که الویت هم با بندر امام خمینی بوده است.

آقای امانی تصریح کرد: بعد از مصوبه شورای عالی ترابری که قرار شد کمتر از دو هزار و پانصد ناوگان حمل و نقل به این بندر منتقل نشود اکنون روزانه حدود ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ ناوگان به این بندر برای ترخیص کالا منتقل می‌شود.

وی همچنین گفت: در بندر چابهار که اکنون در آنجا حضور دارم با توجه به ظرفیت کم انبارش، برخی کالا‌های اساسی در محوطه بندر شهید بهشتی دپو شده است که قرار است این هفته با کمک بسیج، ناوگان ۶ استان به این بندر برای تخلیه کالا‌های اساسی دپو شده منتقل شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰.۷۹°    ۱۱.۹۹°