ورود «اسپوتنیک لایت» به بازار واکسن ایران؛ به زودی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۱۸۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۱
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: واکسن «اسپوتنیک لایت» هم اکنون تمامی مراحل مطالعاتی خود را طی کرده و در حال سپری کردن تست‌های نهایی به منظور ورود به چرخه واکسیناسیون کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: وزارت بهداشت ایران نتیجه مطالعات و بررسی بالینی خود را در خصوص واکسن «اسپوتنیک لایت» طی و سپس به موسسه گامالیای روسیه ارسال کرد. با توجه به بعضی از عوارض بیولوژیک و اثربخشی دز اول و دوم این واکسن را به یک تک دز تبدیل کرد.

وی افزود: طبق مطالعات انجام شده در روسیه واکسن تک دز اسپوتنیک لایت عوارض بسیار کمتری نسبت به واکسن‌های دیگر دارد. این واکسن بر روی ۶۰ هزار نفر تست شده است و نسبت به واکسن اسپوتنیک وی اثربخشی و ایمنی بالاتری دارد.

دکتر زالی گفت:‌ خوشبختانه واکسن اسپوتنیک تولید ایران هم‌اکنون تمامی مراحل خود را طی کرده و در حال سپری کردن تست‌های نهایی به منظور تولید و ورود به چرخه واکسیناسیون کشور است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: امیدواریم تولید این واکسن در کشور به سه میلیون دز در ماه برسد و دوستان ما در وزارت بهداشت در حال بررسی مستندات هستند تا مجوز‌های لازم برای تزریق این واکسن صادر شود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۱.۹۹°