تراکنش‌های موبایلی جایگزین کارت های بانکی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۱۹۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: خدمت پرداخت حضوری غیرتماسی با اتصال سه بانک و یک شرکت پرداخت در ۲۰ هزار نقطه عملیاتی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی درباره آخرین وضعیت تراکنش‌های موبایلی بدون کارت گفت: خدمت پرداخت حضوری غیرتماسی با اتصال سه بانک و یک شرکت پرداخت به پروژه "کهربا" تاکنون در ۲۰ هزار نقطه عملیاتی شده است.
تا اول شهریور امسال بیش از ۴۰۱ میلیون کارت در شبکه بانکی صادر شده است که عموما استفاده چندانی جز دردسر و حمل و نقل دست و پاگیر خاصیت دیگری نداشته است.
تراکنش‌های موبایلی جایگزین کارت های بانکی

بانک مرکزی در اواخر سال گذشته از پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV (کهربا) رونمایی کرد که در این خدمت جدید بانکی که به تراکنش‌های «حضوری بدون کارت» معروف هستند از قابلیت NFC استفاده شده است.
 
محرمیان؛ معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: مجهز بودن دستگاه کارتخوان به قابلیت NFC از جمله شروط لازم برای انجام تراکنش غیرتماسی است.

محرمیان با اشاره به بالاتر بودن ضریب امنیت این سرویس، افزود: با این شیوه کاربر دیگر به حمل فیزیک کارت نیازی نخواهد داشت و به این ترتیب نگرانی در مورد سوءاستفاده‌هایی نظیر اسکیمر‌ها نیز از بین می‌رود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۵۹°    ۱۴.۹۹°