بهره برداری از رآکتور خنداب با مشارکت های داخلی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 05 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۱۹۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی به بهره برداری از رآکتور خنداب(اراک) با استفاده از ظرفیت صنایع داخلی در سریع‌ترین زمان ممکن تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "محمد اسلامی" امروز (پنجشنبه)در بازدید از مجتمع هسته‌ای خنداب (اراک) گفت: بهره برداری از این رآکتور در سریع‌ترین زمان ممکن و با استفاده از ظرفیت صنایع داخلی صورت می گیرد.
 
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به توانایی دانشمندان صنعت هسته‌ای در پیشبرد و اجرای برنامه‌های راهبردی صنعت هسته‌ای، گفت: بهره‌گیری از توانمندی و تخصص جوانان ایرانی در حل مسائل بزرگ، پیروزی ملت ایران در عرصه‌های مختلف را به‌همراه داشته است و دستاورد‌های شگرف این صنعت بیانگر قدرت و پیشرفت علمی و نمایانگر استیصال دشمنان ایران اسلامی است.

وی در خصوص بازطراحی رآکتور آب سنگین خنداب (اراک) و پیشرفت این پروژه تاکید کرد: این پروژه باید با حداکثر سرعت و بهره‌گیری از توانمندی صنایع داخلی بازطراحی و مورد بهره برداری قرار گیرد.

معاون رئیس جمهور در ادامه بازدید از کارخانه آب سنگین اراک در مورد محصولات آب سنگین این مجتمع ابراز امیدواری کرد تا آنجا که ممکن است، باید محصولات تولیدی از آب سنگین در زمینه‌های دارویی و درمانی و... بتوانند با بزرگترین برند‌های جهانی رقابت کنند؛ در این رهگذر سهم قابل توجهی از اهداف «اقتصاد هسته‌ای» می‌تواند توسط فراورده‌های این مجموعه تحقق یابد و از این ظرفیت می‌توان به بهترین نحو استفاده شود.

اسلامی در این بازدید که با همراهی جمعی از معاونین و مدیران ارشد صنعت هسته‌ای انجام شد، در بدو ورود به مجتمع هسته‌ای خنداب (اراک) با حضور در مقبره شهدای گمنام به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد و به قرائت فاتحه پرداخت.
حضور در مقبره شهدای گمنام و ادای احترام به مقام والای شهیدان، گفتگو با جمعی از مدیران و کارکنان این مجتمع هسته‌ای؛ بازدید از آزمایشگاه زیست فناوری ایزوتوپی و همچنین بررسی وضعیت آزمایشگاه تولید ترکیبات دوتره از دیگر برنامه‌های معاون رئیس جمهور در این رویداد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۱۱.۹۹°