پخش زیارت نیابتی اربعین از ۱۵ شبکه تلویزیونی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۶۲۰۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴
رئیس سازمان صداوسیما گفت: رسانه ملی به دلیل محدودیت سفر به عراق برای اربعین، اقدام به پخش برنامه‌های متعدد با عنوان «به تو از دور سلام» از ۱۵ شبکه تلویزیونی و زمینه‌ زیارت نیابتی را برای مشتاقان فراهم می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 دکتر علی عسکری، رئیس سازمان صداوسیما در آیین اختتامیه هجدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی(ع) که امروز (پنجسنبه، ۲۵ شهریور) در آذربایجان شرقی برگزار شد، گفت: عزاداری آذربایجانی‌ها همواره در سطح ملی دارای ویژگی‌ها و زیبایی‌هایی است که اگرچهخیلی‌ها معنی و مفهوم نوحه‌های آذربایجانی را ندانند اما آنقدر پرشور و  و دل‌انگیز است با شنیدن آن اشک‌هایشان جاری می‌شود.

وی افزود: به دلیل شرایط کرونایی کشور اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی(ع) با یک‌سال تأخیر، امسال برگزار شد.

رئیس سازمان صداوسیما بیان کرد: امسال حدود ۵۳ درصد مردم در ایام محرم از طریق رادیو و تلویزیون عزاداری کردند و به دلیل شیوع کرونا نتوانستند در مجالس شرکت نکردند.

دکتر عسکری گفت: دشمن تلاش می‌کرد با بیان اینکه شیوه‌نامه‌های بهداشتی در بین عزاداران حسینی(ع) رعایت نمی‌شود، دوگانه‌ای بین دین و سلامت ایجاد کند که این توطئه دشمن خنثی شد و بسیاری از مراسم عزاداری حسینی(ع) را با حفظ شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار کردیم.

رئیس سازمان صداوسیما بیان کرد: رسانه ملی به دلیل محدودیت سفر به عراق برای اربعین، اقدام به پخش برنامه‌های متعدد با عنوان «به تو از دور سلام» از ۱۵ شبکه تلویزیونی و زمینه‌ زیارت نیابتی را برای مشتاقان فراهم می‌کند.

دکتر عسکری گفت: شبکه تلویزیونی اینترنتی اربعین در تلویبیون هم برای ارائه‌ خدمت به مردم راه‌اندازی می‌شود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴.۵۹°    ۶.۹۹°