تمدید تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۶۳۰۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از تمدید ضوابط و تسهیلات تردد مشمولان وظیفه مقیم خارج از کشور تا پایان اسفندماه ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار"تقی مهری" گفت: نظر به شیوع جهانی ویروس کرونا در سال ۹۸، ستاد کل نیرو‌های مسلح برای حفظ سلامت مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور که مدت اقامت آنان کمتر از سه سال بوده مساعدتی داشته که براین اساس مشمولان فوق می‌توانستند با درخواست وزارت امورخارجه و تایید سازمان وظیفه عمومی تا تاریخ ۱۴۰۰/۶/۳۱ به کشور تردد کنند، لذا با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا به صورت گسترده و جهانی، مجوز خروج از کشور این دسته از مشمولان تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید شده است.

وی گفت: کلیه مشمولان مقیم خارج از کشور که مدت اقامت آنان کمتر از سه سال است، به شرط آنکه تا قبل از پایان سال ۹۸ از کشور خارج شده باشند، با درخواست وزارت امورخارجه وتایید سازمان وظیفه عمومی ناجا تا پایان سال ۱۴۰۰ امکان تردد دارند.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: مشمولانی که از سال ۹۹ به بعد از کشور خارج شده اند، نمی‌توانند ازاین تسهیلات بهره‌مند شوند.

سردار مهری اظهارکرد: مشمولانی که با معافیت تحصیلی صادر شده از سوی سازمان وظیفه عمومی در دانشگاه‌های خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، با تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت، اجازه تردد به کشور را دارند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۱°    ۱۷.۷۹°