امیر نصیرزاده جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۶۳۳۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳
طی حکمی از سوی فرمانده معظم کل قوا
فرمانده معظم کل قوا طی حکمی امیر سرتیپ نصیرزاده را به‌عنوان جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح منصوب کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده به پیشنهاد رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، طی حکمی از سوی فرمانده معظم کل قوا به‌عنوان جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح منصوب شد.

بر اساس این گزارش، مراسم معارفه امیر سرتیپ نصیرزاده در ستاد کل نیرو‌های مسلح در حال برگزاری است.

این مراسم با حضور فرماندهان ارشد نیرو‌های مسلح در محل ستاد کل نیرو‌های مسلح آغاز شده است.

در این مراسم از خدمات امیر آشتیانی تقدیر به عمل آمد.

امیر آشتیانی که پیش از این در این سمت بود هم اکنون وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح است.
 
هشدار سرلشکر باقری به گروهک‌های تروریستی و ضد انقلاب

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح درباره ماجراجویی گروهک‌های تروریستی ضد انقلاب در شمال عراق هشدار داد.

سردار سرلشکر پاسدار باقری در مراسم تودیع و معارفه جانشین ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به عملیات اخیر سپاه پاسداران در شمال عراق و اقلیم کردستان گفت: مسئولان این اقلیم و دولت عراق باید برای برخورد با این گروهک‌ها اقدام کنند.

وی با هشدار به آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه پایگاه آن‌ها در این منطقه نیز باید جمع گردد و باید به عنوان کانون ضد انقلاب و سازماندهی آن‌ها استفاده شود، گفت: عملیات‌های ما در برخورد با گروهک‌های ضد انقلاب ادامه خواهد داشت و هیچ گونه شیطنتی را در این مرز‌ها تحمل نمی‌کنیم.

سرلشکر باقری افزود: برخورد با این گروهک‌ها حق ماست و منشور سازمان ملل متحد هم این حق را برای ما در نظر گرفته است.
 
بساط ضد انقلاب را از شمال عراق جمع می‌کنیم

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به عملیات گسترده نظامی سپاه پاسداران علیه مواضع تروریست‌ها در اقلیم شمال عراق گفت: بساط گروه‌های ضد انقلاب را از این منطقه جمع می‌کنیم.

سردار سرلشکرپاسدار محمد باقری در حاشیه مراسم تودیع و معارفه جانشین رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به فعالیت گروه‌های تروریستی در شمال عراق تاکید کرد:در مسئله اقلیم شمال عراق متأسفانه با کم‌توجهی اقلیم و ضعف‌هایی که دولت عراق به دلیل حضور آمریکایی‌ها داشته است، مواجه هستیم که این سبب شده است تا گروهک‌های ضدانقلاب مسلح در شمال عراق حضوری فعال داشته باشند.

وی گفت: این گروهک‌ها پس از سال‌ها شکست‌هایی که داشتند در یک سال اخیر با تحریک آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشور‌های مرتجع عربی سعی کردند عملیات‌های تروریستی را توسعه دهند.

سر لشکر باقری افزود: هرچند این تلاش‌های مذبوحانه تاکنون نتیجه موفقی برای آن‌ها نداشته است، اما در برخی از مناطق مرزی جمهوری اسلامی ناامنی‌ها و نگرانی‌هایی را به وجود آوردند که لذا ما چنین شیطنت‌هایی را برنمی‌تابیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه زندگی در سایه امنیت و آرامش حق ملت ایران و مردم مرزنشین سرزمین ما است، گفت: کشور عراق و اقلیم شمال عراق نباید اجازه دهند تا مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی و گروه‌های ضدانقلاب مسلح در آن منطقه پادگان آموزشی، مقر‌های رادیو و تلویزیونی و اردوگاه و خوابگاه داشته باشند، کنگره برگزار کنند، آموزش نظامی بدهند، به مرز‌ها و مناطق ما حمله کنند و افرادی را از ما ترور کنند؛ این‌ها برای ما قابل پذیرش نیست.

سرلشکر باقری تأکید کرد: نیرو‌های مسلح با مباشرت و مسئولیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بساط این گروه‌های تروریستی را از بین خواهند برد و عملیات‌هایی که در دو هفته گذشته صورت گرفت، ادامه خواهد یافت؛ این حق قانونی و منطقی ملت ایران است که از مرز‌های امن و آرامی برخوردار باشد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: به سران اقلیم شمال عراق و مسئولان دولت عراق توصیه کرده‌ایم که بساط این گروه‌های تروریستی را جمع کنند و مانع فعالیت این‌ها شوند.

وی افزود:البته این اخطار، توصیه و درخواست چند ساله است که مطرح شده، اما متأسفانه عمل نشده است؛ لذا چنانچه حضور این‌ها و شیطنت‌هایشان ادامه داشته باشد، با تکرار و توسعه عملیات‌های خود، آن‌ها را منهدم خواهیم کرد تا کاملاً بساطشان را جمع کنند و بروند.

سردار باقری در ادامه افزود: البته فعالیت‌های سیاسی هیچ ایرادی ندارد و ما در درون کشورمان صد‌ها حزب داریم که بسیاری از این‌ها ممکن است با مشی دولت‌های ما اختلاف داشته باشد، اما در عین حال نشریه دارند، سامانه‌های ارتباطی دارند و فعالیت‌های سیاسی و تبلیغی خود را انجام می‌دهد که این طبق قانون اساسی ما آزاد است؛ اما فعالیت‌های مسلحانه را نمی‌توانیم تحمل کنیم و حتماً با آن برخورد می‌کنیم.

وی گفت: ما از جهت اطلاعاتی اشراف کاملی بر آن‌ها داریم و در حملات و عملیات‌هایی که دو هفته پیش اتفاق افتاد، مقر فرماندهی تعدادی از این گروه‌ها را با اعلام قبلی به‌صورت نقطه‌ای منهدم کردیم؛ چراکه ما در مرحله نخست، قصدمان تحمیل تلفات نبود و به همین جهت به آن‌ها اطلاع دادیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: از این به بعد چنانچه این فعالیت‌ها و حضور گروه‌های تروریستی ادامه یابد، قطعاً با فعالیت‌های گسترده نظامی جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.
 
 
شکست خفت بار آمریکا در افغانستان

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، شکست آمریکا و خروج از افغانستان را خفت بارتر از شکست آمریکا و خروجش از ویتنام دانست.

سرلشکر محمد باقری با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و دلیرمردی‌های رزمندگان اسلام و ملت ایران افزود: در منطقه شاهد تحولات افغانستان بودیم و خدا را شاکریم که در یک مقطع کوتاهی از عمرمان شاهد آغاز افول قدرت این ابرقدرت مغرور باشیم و ما در عمرمان فروپاشی شوروی را شاهد بودیم و این روز‌ها آغاز فروپاشی این قدرت مغرور، ظالم و جنایتکار در جهان خواهد بود.

سرلشکر باقری گفت: آنچه که در افغانستان اتفاق افتاد، بیش از آنچه که بگوییم گروهی جنگید و امریکا را شکست داد، باید بگوییم آمریکا شکست خورد که به دلیل ایستادگی در برابر یک ملت، به دلیل دخالت در امور کشوری دیگر، تلاش برای حاکم کردن فولاد، باروت، گوگرد بر اراده مسلمانان یک کشور بود هر چند این ملت دست خالی بودند.

وی تصریح کرد: آمریکا مجبور شد با شکست و خفت بدتر از ویتنام این کشور را ترک کند و بسیاری از افراد همکار خودش را هم نتوانست ببرد.

سرلشکر باقری افزود: وضعی که ما شاهد بودیم و مردم سراسر جهان شاهد بودند این است که تمام تلاش‌های دهه‌های طولانی آمریکا و همراهانشان را در نمایش یک قدرت شکست ناپذیر بهم ریخت و پاشید و هیچ کس امروز نمی‌تواند از قدرت امریکا حرف بزند و خود آمریکایی‌ها به ندرت می‌توانند این حادثه را توجیه کنند.

وی افزود: قاطبه مردم و اندیشمندان آمریکایی به همراه سایر مردم جهان الان تاکید بر شکست آمریکا دارند، هر چند این نوع عقب نشینی و واگذاری امور یک کشور بدون شکل دهی دولت ملی و ایجاد یک ارتش کارآمد قطعاً خودش آسیب‌ها و تهدید‌هایی چه برای داخل کشور افغانستان و چه برای همسایگان از جمله جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی افزود: این موضوع جدا از خوشحالی ما از شکست آمریکا، نگرانی‌ها را به همراه خود دارد که نیرو‌های مسلح تلاش کردند چه به لحاظ مراقبت از تهدید‌های دفاعی و چه مراقبت نسبت به تهدات امنیتی و مرزی تمام فعالیت‌ها را داشته باشند و هوشیارانه صحنه را دنبال می‌کنیم تا آسیبی به کشور وارد نشود و ان شاءالله با تصمیم و اراده مردم افغانستان حکومت فراگیر و دوست ملت ایران در آن کشور مستقر شود.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: هرچه از آن زمان دور می‌شویم بیشتر به اهمیت آن هم پی می‌بریم و هنگامی که انسان در درون یک حادثه و در حال تجربه کردن آن است شاید به اهمیت آن خیلی واقف نیست.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: امروز که بعد از چهار دهه به این حادثه نگاه می‌کنیم می‌بینیم که چگونه ملتی انقلاب کرده، درگیری‌های ناامن ساز و بی ثبات ساز در کشور را همراه با تهاجم سراسری از جانب دشمن قدار و مسلح پشت سر گذاشتند.

وی افزود: این دشمن مورد حمایت همه قدرت‌های بزرگ بوده است و بیش از سی و چند کشور از جهت تجهیزات، تسلیحات، ​ مهمان، منابع مالی و بعضا نیروی انسانی به او کمک کردند و از جهت فکری، رسانه‌ای، سیاسی و حقوقی هم حمایت شد و هشت سال با ملت ما جنگید، اما این ملت بزرگ، شهیدان گرانقدر، جانبازان عزیز، آزادگان سرافراز، رزمندگان غیور و ملت غیور ما ایستادگی کردند و با سربلندی و پیروزی این حادثه بزرگ را به خاتمه رساندند.

وی افزود: در مقایسه با وضعیت جمهوری اسلامی ایران و با وضعیت کشور مهاجم می‌توان قدری از تفاوت‌ها را درک کرد و باز هم تاریخ بهتر قضاوت می‌کند که کجاست آن سردار قادسیه دروغین که به جهنم رفت و کجا هستند بعثی‌هایی که این جنایت را آفریدند و کشوری که چنین تهاجمی را انجام داد.

سرلشکر باقری افزود: امروز همه می‌بینند چه عزت و آبرویی را امام راحل بزرگ ما، شهیدان گرانقدر، ایثارگران و خانواده‌های معظم آن‌ها و همه ملت سرافراز ما دارند و خدا را بر این نعمت شاکر هستیم و برای دهه‌ها و قرن‌ها بایستی روایت این حادثه بزرگ با دقت و بدون نیاز به اغراق و با مراقبت نسبت به تحریف بایستی انجام شود و نسل فعلی و نسل‌های آتی ما بدانند چه افتخاری و حادثه بزرگ و موفقی را در توشه خود دارند و باید بتوانند با سربلندی با مشکلات آتی مقابله کنند و کشور را به پیش ببرند.

سرلشکر باقری ادامه داد: رویداد‌های گوناگون هم نشانگر روشن برای انقلاب اسلامی و کشور عزیز ماست و خدا را به خاطر برگزاری انتخابات امن، آرام، سالم و موفق ریاست جمهوری در کشور عزیزمان شاکریم.

وی گفت: ملت عزیز ما با وجود همه توطئه‌ها و جوسازی‌های سیاسی و سیاه نمایی‌ها به خوبی پای صندوق‌های رای رفتند و بهترین گزینه را انتخاب کرده اند و خدا را شاکریم که دولتی همسو و تابع مقام معظم رهبری در کشور مستقر شده است و بسیار امیدواریم با همسویی قوای سه گانه و همراهی کامل نیرو‌های مسلح و تمامی ارکان نظام و مردم عزیز ما ان شاءالله بسیاری از مشکلات کشور در دوره دولت حاضر حل و فصل شود و بعضی از جایگاه‌های شایسته‌ای که این ملت بایستی داشته باشند، تامین شود.

سرلشکر باقری با بیان اینکه نیرو‌های مسلح همچون گذشته و با انرژی تازه در کنار دولت جدید هست و خواهد بود، گفت: این را به رئیس جمهور جدید اعلام کرده ایم و همین طور که در مقابله با بیماری کرونا مشاهد می‌کنید در تمام زمینه‌ها در کنار دولت خواهیم بود و تلاش می‌کنیم از توان قابل توجه و ارزشمند نیرو‌های مسلح به طوری که به توانمندی نیرو‌های مسلح آسیب نرسد، در خدمت دولت و خادمان ملت قرار دهیم و این فراتر از مسئولیت اصلی ما در تامین امنیت کامل در کشور است.

وی افزود: خدا را شاکریم نیرو‌های مسلح با وجود تمام کاستی‌ها و مشکلات و برغم تمام تهدید‌ها و توطئه ها، وضع قابل قبولی در برابر تهد‌های دفاعی و امنیتی دارند و امروز برای سرمایه گذاری خارجی و سرمایه گذاری داخلی و هر نوع فعالیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و پییشرفت کشور نگرانی وجود ندارد و تهدید یا ناامنی را در هیچ جای کشور نداریم.

سرلشکر باقری ادامه داد: از اتفاق‌های بسیار مبارک روز‌های اخیر موفقیت ورزشکاران عزیز ما در مسابقات المپیک و پارالمپیک و در مسابقات نظامی نیرو‌های مسلح است که مسابقات نظامی با حضور بیش از ۳۰ کشور در روسیه، ایران و چندین کشور دیگر برگزار شد و نیرو‌های مسلح درخشیدند و رتبه‌های بالاتری به دست آوردند.

وی افزود: این‌ها باعث می‌شود جوانان بدانند که کمبود امکانات یا سیاه نمایی دشمنان موجب عقب ماندگی و کندی جوانان و نیرو‌های مسلح ما نخواهد شد.

سرلشکر باقری گفت: جوانان عزیز و ورزشکاران ما اعم از زن و مرد خواهند توانست ان شاءالله با موفقیت بیشتر مسیر توسعه و موفقیت را ادامه دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵.۵۹°    ۱۱.۹۹°