وزارتخانه‌ها ظرفیت‌های همکاری با سازمان همکاری‌ شانگهای را شناسایی کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۳۸۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۲
رئیس جمهور گفت: وزارتخانه‌ها ظرفیت‌های همکاری با سازمان همکاری‌ شانگهای را شناسایی و در مسیر رشد اقتصادی فعال کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور امروز (یکشنبه، ۲۸ شهریور) در جلسه هیئت دولت با اشاره به عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای گفت: امروز نه تنها وزارت امور خارجه بلکه همه وزارتخانه‌ها مسئولیت و مأموریت دارند که از ظرفیت ایجاد شده، نهایت استفاده را در رونق و شکوفایی اقتصادی کشور به عمل بیاورند.

وی افزود: امروز کشور‌های عضو شانگهای زمینه و بستر همکاری با جمهوری اسلامی ایران را از هر زمان دیگری مهیاتر می‌دانند و احساس می‌کنند، می‌توانند همکاری‌های بهتر و بیشتری را با ایران رقم بزنند و در سخنان خود بر تقویت و تعمیق سطح همکاری با تهران تأکید داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی تسریع در فعال کردن بندر چابهار را مورد تأکید قرار داد و گفت: بندر چابهار دروازه ارتباط با کشور‌های آسیایی و جهان است، بنابراین شتاب در توسعه و بهره‌برداری آن، از اهمیت زیادی برخوردار است.

رئیس جمهور همچنین به رایزنی‌های انجام شده برای تقویت همکاری‌های دوجانبه با تاجیکستان اشاره کرد و گفت: دو کشور ارتباط فرهنگی با ریشه و اعتقادی با یکدیگر دارند و در این سفر، دو طرف مصمم شدیم تا فصل نوینی از روابط دو جانبه بین دو کشور رقم بخورد.

وی تصریح کرد: سیاست خارجی دولت، تقویت روابط با کشور‌های همسایه با اولویت دیپلماسی اقتصادی است و این سیاست را با قدرت پیگیری خواهیم کرد و هیچ مانعی برای تقویت روابط اقتصادی با کشور‌های همسایه و منطقه وجود ندارد.

رئیس جمهور با قدردانی از تلاش‌ها و فداکاری دست اندرکاران حوزه بهداشت و سلامت کشور گفت: امروز شتاب واکسیناسیون برای مردم امیدبخش شده است و در کنار آن دقت و انضباط واکسیناسیون اهمیت زیادی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: به لطف الهی با شتابی که در روند واکسیناسیون آغاز شده سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در زمان خود آغاز خواهد شد و همه دانش آموزان، دانشجویان و خانواده آن‌ها اطمینان داشته باشند که امر آموزش در کشور رونق خواهد گرفت و تعطیلی و تاخیر در آن را خسارت به فرزندان خود می‌دانیم.

رئیس جمهور همچنین تداوم حرکت به سمت رشد اقتصادی و کاهش تورم در کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: گام‌های مثبتی در این زمینه برداشته شده و امیدواریم این روند با سرعت بیشتر همراه بوده و برای مردم ملموس باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی بیان کرد: در تصمیمات اقتصادی به دنبال آن هستیم که اقدامات، همراه با مطالعه و کار کارشناسی باشد تا گام‌های اجرایی که در حوزه اقتصادی برداشته می‌شود تاثیرگذار و همراه با نتیجه روشن باشد.

رئیس جمهور در ادامه به موضوع راهپیمایی اربعین حسینی اشاره کرده و گفت: همه مردم ایران عاشق اباعبدالله الحسین (ع) هستند، اما شرایط کرونایی و صیانت از جان مردم اقتضائاتی دارد و باید در چارچوب رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و انضباط عمل شود تا سلامت زائران دچار آسیب نشود ضمن اینکه در این زمینه همکاری با دولت عراق اهمیت دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در ادامه با تبریک قهرمانی تیم والیبال کشورمان در مسابقات آسیایی بیان کرد: در مقابل افتخارآفرینی ورزشکاران کشورمان وظیفه داریم که ضمن حمایت از آنان، زمینه ورزش قهرمانی را نیز در کشور تقویت کنیم.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۱.۹۹°