بعضی‌ها واردات واکسن را متوقف به پذیرش FATF کرده بودند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 09 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۶۴۴۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۵
رئیس جمهور گفت: بعضی‌ها واردات واکسن یا حتی پیوستن به سازمان شانگ‌های را متوقف بر پذیرش FATF کرده بودند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور امروز (دوشنبه، ۲۹ شهریور) در دیدار جمعی از فرزندان و خانواده شهدا گفت: تاریخ گواه آن است که باطل هر چه هم تلاش کرده و در ظاهر قدرت یافته، اما در نهایت رفتنی است، اما حق روز به روز بیشتر جلوه می‌کند و امروز شاهد هستیم که جلوه‌های حق نظیر اربعین هر روز بیشتر از قبل مورد توجه قرار می‌گیرند.

وی خانواده شهدا را پرچم‌های برافراشته تفکر و راه شهدا توصیف و بیان کرد: شما فرزندان و خانواده شهدا نماینده فرهنگ، راه و سخن شهیدان هستید و همه ما در دولت و دیگر نهاد‌های حکومتی موظف هستیم راه نورانی شهدا را ادامه دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه مناسب‌ترین افراد برای تداوم راه شهدا، خانواده معظم شهیدان هستند، گفت: به طور طبیعی هرکس بهتر، شهیدان و مرام آنان را درک کرده باشد در تداوم راه و مسیر آنان اولویت دارد؛ همان‌گونه که مقام معظم رهبری، امام راحل را بهتر از همه شناختند و امروز بهتر از هر کسی راه امام (ره) را تبیین کرده و به پیش می‌برند و هرگز هم اجازه ندادند این خط نورانی برغم تلاش‌هایی که صورت گرفت، منحرف شود.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت تلاش خواهد کرد همین مسیر نورانی را ادامه دهد، بیان کرد: شما نمایندگان و خانواده شهدا حتماً عملکرد دولت را زیر نظر قرار دهید و هرجا دیدید که عملکرد یا اقدامی با راه و آرمان شهدا تطبیق ندارد، تذکر دهید.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی ادامه داد: حتماً برای این منظور ساز و کاری برای ارتباط مستمر و منظم خانواده شهدا با دولت ایجاد خواهیم کرد تا از نظرات و یاری شبکه عظیم و اثرگذار یادگاران شهدا بهره‌مند شویم.

رئیس جمهور اضافه کرد: دولت نیز باید ارتباط منظمی با شبکه عظیم خانواده شهدا داشته باشد و از ظرفیت‌های خوبی که در بین آنان است، استفاده کند. باید به فرزندان شهدا میدان داده شود تا جوهره وجودی خود را که از والدین شهید خود به ارث برده اند، به منصه ظهور برسانند، همان‌گونه که امام راحل به پدران جوان شما میدان داد تا خودشان را نشان دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: بنده سفارش می‌کنم و شما هم پیگیر باشید تا با وزیر کشور که از وزرای کلیدی دولت است، جلسه داشته باشید تا ساز و کاری برای بهره‌گیری شایسته از ظرفیت‌های موجود در خانواده‌های شهدا بویژه در زمینه مسایلی نظیر موضوع زن و خانواده ایجاد شود.

وی با اشاره به انتصاب رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران، بیان کرد: آقای قاضی‌زاده هاشمی بیش از ۱۲ سال سابقه خدمت در بنیاد جانبازان دارند و از آنجا که تخصص ایشان پزشکی است، می‌توانند در زمینه مسئله درمان جانبازان که امروز یکی از مشکلات جدی این بخش است، کمک مؤثری کنند.

رئیس جمهور با انتقاد از اینکه خدمت رسانی به خانواده معظم شهدا در بنیاد شهید و امور ایثارگران در جنبه مسایل خدماتی، محدود شده و خدمات فرهنگی و اجتماعی آن تقریباً تعطیل شده است، گفت: معتقدم که آقای قاضی‌زاده هاشمی با عنایت به تجربه خوبی که در این زمینه دارند، می‌توانند فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بنیاد شهید را فعال کرده و وجهه این بنیاد را از یک نهاد خدماتی صرف به بنیاد شهید واقعی که امام راحل بنیان گذاشتند، بازگردانند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اظهارات مطرح شده از سوی مهمانان جلسه، گفت: در زمینه توسعه کشور هیچ محدودیتی برای استفاده از تجارب کشور‌های مختلف نداریم، اما بی تردید برای انتخاب نسخه مناسب پیشرفت، دقت زیادی خواهیم داشت تا این نسخه تطبیق کامل با اقتضائات ایران اسلامی داشته باشد.

وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه دولت بتواند در شکل‌دهی به سبک زندگی تأثیر مثبتی داشته باشد، افزود: امروز فضای ارتباطی جامعه با گذشته خیلی تفاوت کرده و دایره ارتباطات افراد بسیار گسترده‌تر شده و نمی‌توان این فضای ارتباطی را محدود کرد؛ بنابراین باید تلاش کنیم تا حد امکان این عرصه را مصون‌سازی کنیم تا جوانان و آحاد مختلف جامعه به جای آنکه صرفاً متأثر شوند، بتوانند مؤثر واقع شوند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه اگر بر توان داخلی تکیه کنیم، انجام خیلی از کار‌ها ممکن خواهد شد، گفت: متأسفانه شاهد بودیم که بعضی‌ها واردات واکسن یا حتی پیوستن کشور به سازمان شانگهای را متوقف بر پذیرش FATF کرده بودند و حتی در جلسات رسمی بر موضع خود پافشاری می‌کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی بیان کرد: در فاصله کوتاه سپری شده از دولت سیزدهم اتفاق خاصی نیفتاده که باعث افزایش واردات واکسن و یا پذیرش عضویت کشورمان در سازمان شانگهای بشود، الا اینکه کشور‌های همسایه و دوست ما دیدند که دیگر توجه ما صرفاً به غرب نیست و ارتباط با همسایگان و کشور‌های منطقه اولویت سیاست خارجی ایران شده است.

تعدادی از فرزندان شهدای انقلاب اسلامی حاضر در این نشست ضمن بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود تصریح کردند که انقلاب اسلامی با هدف تأسیس نظام توحیدی به پیروزی رسید که راه رسیدن به این نظام از مسیر عدالت‌خواهی می‌گذرد. در سال‌های گذشته قطار انقلاب در مسیر اصلی خود نبود، اما با پیروزی دولت سیزدهم این قطار به مسیر خود بازگشته و امید‌ها به تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی پررنگ‌تر از همیشه شده است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۱°    ۱۸.۷۹°