پیش از انقلاب، زمام امور یمن در دست سفیر آمریکا بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۴۵۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۰
دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: قبل از انقلاب، زمام امور این کشور در دست سفیر آمریکا بود و قیمومیت خارجی باعث فروپاشی و اشغال کامل یمن شده بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 سید عبدالملک الحوثی، دبیرکل جنبش انصارالله یمن ضمن تبریک سالگرد انقلاب ۲۱ سپتامبر گفت که این انقلاب یک دستاورد بزرگ است که همچنان ادامه دارد و اهمیت آن به خاطر زمان حال و آینده است.

وی با بیان اینکه این انقلاب، برآیند ضرورت‌ها و نیازهای انسانی و اخلاقی است، بیان کرد: «وضعیت پیشین کشور، باعث شد که درک کنیم، انقلاب، حتمی است و منفعت واقعی ملت یمن است».

الحوثی گفت: پیش از انقلاب، مرحله قیمومیت خارجی بود و طیف‌های سیاسی حاضر در کشور نیز در استقلال و آزادی ملت یمن کوتاهی کردند.

دبیرکل جنبش انصارالله یمن با اشاره به اینکه این مسئله، باعث فروپاشی و اشغال کامل یمن شده بود، گفت: «گروه حاکم بر کشور ما در قبل از انقلاب، باعث شد که یمن تحت [قطعنامه‌های] فصل هفتم [شورای امنیت] قرار گیرد».

وی با بیان اینکه در آن زمان، سفیر آمریکا، زمام امور یمن را در دست داشت و واشنگتن نیز جایگزین ریاست جمهوری بود، تأکید کرد: پیش از انقلاب، گروههای سیاسی، تسلیم قیمومیت سفارت آمریکا بودند.

الحوثی با اشاره به فروپاشی وضعیت اقتصادی یمن در قبل از انقلاب، بیان کرد: جامعه بین‌الملل نیز از رژیم سابق حمایت می‌کرد، ولی یمن با بحرانهای اقتصادی مهلکی روبرو بود.

وی با بیان اینکه «پیش از انقلاب، انفجارها، ترورها و عناصر تکفیری وجود داشت»، گفت که در آن زمان، دشمنان یمن تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا بتوانند عوامل قدرت مادی و معنوی یمن را سلب کنند و به مرز فروپاشی برسد تا از این طریق، آن را اشغال کنند».

دبیرکل جنبش انصارالله یمن ضمن انتقاد از تلاش دشمنان برای متلاشی کردن ارتش یمن، افزود: «شکست گروه‌های سیاسی قبل از انقلاب، مشوق حمله همه جانبه به یمن شد. اگر وضعیت سیاسی، اقتصادی و امنیتی پیش از انقلاب ادامه داشت، یمن به سمت فروپاشی و تجزیه حرکت می‌کرد».

الحوثی با اشاره به نقش انقلاب در جلوگیری از افزایش پایگاه‌های آمریکا در یمن به بهانه مبارزه با القاعده، گفت که هدف قرار دادن یمن، به سود آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۵۹°    ۱۸.۹۹°