اسلامی: آژانس اتمی به قانون پایبند باشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۴۷۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۲
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: ایران از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواسته است که طبق آنچه در متن قوانین این نهاد قید شده است، متعهد به تشویق و شتاب توسعه فناوری هسته‌ای در همه کشورها باشد و از تبعیض بپرهیزد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان دوشنبه شب در حاشیه شصت و پنجمین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از مقامات آژانس انرژی اتمی خواسته است که به قانون پایبند باشند و به «مفهومِ نشان سازمان خود» توجه کنند.

وی افزود: پرهیز از سیاسی کاری و توقف رفتار تبعیض آمیز و همچنین براساس قانون و اساسنامه آژانس انرژی اتمی دسترسی و توسعه کاربرد فناوری هسته‌ای را خواستار شدیم، زیرا در متن قانون آژانس انرژی اتمی نیز قید شده که آژانس متعهد به تشویق و شتاب توسعه فناوری هسته‌ای در همه کشور‌ها است.

اسلامی گفت: ما در این نشست، توجه مقامات کشور‌ها را به شرارت‌های رژیم صهیونیستی و ترور دانشمندان هسته‌ای معطوف کردیم و بر روی صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته ایران تأکید داریم.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: برجام یک توافقنامه است، بویژه سه کشور اروپایی و آمریکا به توافق خود عمل نکرده اند و دوره فشار حداکثری نیز به گفته کارشناسان شکست خورده است و مقامات این کشور‌ها باید به قوانین بین الملل پایبند باشند.

وی افزود: ایران مصمم است که هیچ موضوعی نمی‌تواند فعالیت‌های هسته‌ای را متوقف کند، زیرا کشور ما هیچگونه فعالیت پنهانی ندارد و عضو ان. پی. تی است و همچنین به خلع سلاح معتقد است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: در سال ۱۹۷۵ ایران بنیانگذار خلع سلاح بوده و این رژیم صهیونیستی است که تهدید بزرگی برای منطقه محسوب می‌شود و ما انتظار داریم رفتار‌ها عادلانه و مطابق قانون باشد.

اسلامی تأکید کرد: ما همان‌طور که در بیانیه تهران اعلام کردیم از آژانس انرژی اتمی خواستیم تا به قانون پایبند باشند و بر روی مفهوم همین نشان سازمان خود که عنوان شده اتم موجب پیشرفت است تمرکز داشته باشند.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: ایران کشوری متمدن است و علم همواره از ایران به جهان صادر شده و حق ایران است که از این انرژی بهره‌مند باشد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰.۴°    ۲۲.۷۹°