رایزنی های وزیر امور خارجه در نیویورک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۴۷۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۴
وزیرامورخارجه در دیدار کمیسرعالی ملل متحد در امور پناهندگان تاکید کرد: گفت جامعه جهانی برای اجتناب از بروز بحران پناهندگی به ایجاد ثبات در افغانستان کمک کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در این دیدار که در حاشیه نشست مجمع سازمان ملل برگزار شد، آقای امیر عبداللهیان گفت: سازمان‌های بین‌المللی باید فعالانه‌تر به وظایف خود در قبال وضعیت انسانی در افغانستان عمل کنند تا از آواره شدن بیشتر مردم نجیب این کشور جلوگیری شود.
وزیر خارجه افزود: ایران برای چهار دهه میزبان چهار میلیون نفر از خواهران و برادران افغانستانی بوده و به رغم وضعیت تحریمی و فشار اقتصادی و اخیرا فراگیری کرونا سعی کرده میزبان خوبی باشد.
فیلیپو گراندی کمیسرعالی ملل متحد در امور پناهندگان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت این نهاد، از میزبانی سخاوتمندانه جمهوری اسلامی ایران از آوارگان افغانستانی، تقدیر کرد.

وزیر امور خارجه دو شنبه برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل وارد نیویورک شد.
آقای امیر عبداللهیان پیگیری دیپلماسی اقتصادی را از جمله محور‌های دیدار‌ها و گفتگو‌های خود در نیویورک خواند.
وزیر خارجه گفت: در سازمان ملل حدود پنجاه دیدار، جلسه و شرکت در نشست‌های مختلف تدارک دیده شده است. دیدار با وزرای خارجه انگلیس، فرانسه، دبیرکل سازمان ملل، رئیس مجمع عمومی و «نماینده عالی سیاست خارجی اروپا» از برنامه‌های کاری آقای امیر عبداللهیان در نیویورک است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱.۵۹°    ۱۴.۹۹°