واکسینه شدن همه افراد بالای ۱۸ سال از امروز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۴۹۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
همه افراد بالای ۱۸ سال از امروز در سراسر کشور واکسینه می‌شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر بهداشت درحاشیه جلسه کمیته علمی کرونا گفت: تا امروز بیش از ۵۰ درصد جمعیت هدف کشور واکسینه شده اند و پیش بینی می‌کنیم تا هفته آینده این میزان به ۷۰ درصد برسد. دکتر عین اللهی دستور داد همه افراد بالای ۱۸ سال از امروز واکسن دریافت کنند.

آقای وزیر گفت: واکسیناسیون دانش آموزان نیز از دیروز آغاز شده و فعلا ۱۷ ساله‌ها که کنکور دارند واکسن می‌زنند. دکتر عین اللهی افزود: تا دو هفته آینده همه دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال را واکسینه می‌کنیم. وزیر بهداشت، حد نصاب واکسیناسیون در یک ماه اخیر در کشور را خیره کننده عنوان و تصریح کرد با واکسیناسیون عمومی به سمت قرنطینه هوشمند خواهیم رفت. شرط برداشتن بسیاری از محدودیت‌ها واکسیناسیون است.

وزیر بهداشت خبر خوشی هم برای کادر درمان به خصوص پرستاران داشت. آقای عین اللهی گفت: بودجه معوقات کادر درمان با مساعدت رئیس جمهور و معاون اول گرفته شده و از امروز برای پرداخت سریع به کارکنان سلامت در استان‌ها توزیع می‌شود.
 
 
دکتر عین اللهی: مشکلات روانی کرونا از خود کرونا بیشتر است
 
آقای دکتر بهرام عین‌اللهی در جلسه کمیته علمی کرونا در بیمارستان قلب شهید رجایی هم گفت: در این جلسه موضوعات مختلف مورد بررسی قرار گرفت، باید به مشکلات روانی بیماران قبل از بیماری کرونا، حین بیماری کرونا و بعد از بیماری کرونا توجه شود، زیرا مشکلات روانی کرونا از خود کرونا بیشتر است.

وی افزود: باید خودباوری و جامع نگری در این زمینه شکل بگیرد و باید بتوانیم اعتماد را به مردم برگردانیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: واکسن کرونا به میزان زیاد به کشور وارد شده است، تا آخر تیر امسال تنها ۵ میلیون واکسن وارد شده بود، اما از تیر تا کنون میزان واردات واکسن به ۴۵ میلیون دُز رسیده است و این نتیجه پیگیری‌های رئیس جمهور، معاون اول رئیس جمهور، وزارت خارجه و هلال احمر است.

وی ادامه داد: هزار و ۱۰۰ پایگاه مردمی در کشور تشکیل شده است و شاهد تزریق واکسن کرونا در ورزشگاه‌ها و مدارس هستیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۱.۹۹°