آغاز مرحله جدید برخورد با قاچاق پوشاک از اول مهرماه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 14 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۶۵۳۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۹
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از آغاز مرحله جدید برخورد با قاچاق پوشاک از اول مهر خبر داد و اعلام کرد: با فروشگاه‌هایی که شناسه کالا ندارند، برخورد خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پورکاظم در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان اینکه در ۳ سال اخیر کاهش چشمگیری در قاچاق پوشاک داشتیم، افزود: تولید داخل پوشاک ما مزیت مطلق دارد و ارتقای کیفیت این کالای ایرانی، باعث شده پوشاک یکی از محدود کالا‌هایی باشد که نیاز به پوشاک خارجی را برطرف کرده است.

او ادامه داد: برآورد میزان قاچاق پوشاک در ایران ۲.۶ میلیارد دلار است که امروز با یک کاهش چشمگیری در این باره مواجه هستیم و کاهش قاچاق پوشاک هم در سال جاری حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلار، تخمین زده شده است.

او ادامه داد: این کاهش یکی از امید‌های اصلی است که تولیدکنندگان داخلی به حجم تولید و اضافه تولیدات خود اذعان دارند.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: برند‌های خارجی مظهر اصلی پوشاک قاچاق هستند که هیچ گاه مجوز تولید و فعالیت در کشور نداشتند و هرجا این برند‌ها روی پوشاکی پیدا شوند، باید "محرزِ قاچاق" تلقی و از بازار جمع آوری شوند.

پورکاظم درباره شیوه جمع آوری پوشاک قاچاق از فروشگاه‌ها و بازار هم این طور توضیح داد:
او ادامه داد: مراجع قضایی با استعلام از سامانه شناسه کالا، امکان شناسایی کالای قاچاق از کالای تولیدی را دارند و تمامی تولیدکنندگان باید هرچه سریع‌تر نسبت به شناسه‌دار کردن اجناس خود اقدام کنند.

او افزود: از این پس با فروشگاه‌هایی که شناسه کالا ندارند برخورد می‌شود.

پورکاظم در خصوص دلایل کامل اجرا نشدن برخورد با قاچاق پوشاک گفت: طی ماه‌های اخیر کندی در جمع آوری پوشاک قاچاق داشته ایم که این امر به خاطر پایین بوده رغبت فروشندگان به تهیه شناسه کالا بوده است.

این مقام مسئول افزود: اکنون یک تا دو ماه مهلت برای فروشندگان در نظر گرفته شده و پس از آن با افراد متخلف برخورد قضایی می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۷۹°    ۱۰.۹۹°