ابراز تمایل ایران و اتریش برای گسترش روابط
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۵۵۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۴
وزیر امورخارجه کشورمان در ملاقات با همتای اتریشی، برعلاقه‌مندی ایران بر گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی از جمله روابط مالی و بانکی با اتریش تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 امیر عبداللهیان در ملاقات با وزیر امور خارجه اتریش، با تشکر از اهدای واکسن توسط اتریش به ایران و مرور آخرین وضعیت روابط دوجانبه، برعلاقه مندی ایران بر گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی از جمله روابط مالی و بانکی با اتریش تاکید کرد و گفت: دولت جدید آمادگی دارد روابط با اتریش را به بهترین سطح برساند.

او با اشاره به اراده تهران برای تعریف متوازن روابط با اروپا، گفت: مناسبات اروپا با ایران نباید تابعی از نوع رفتار و نگرش غیرسازنده آمریکا به ایران باشد.

 وزیر امورخارجه ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین وضعیت افغانستان با همتای اتریشی، بر تشکیل دولتی فراگیر مطابق خواست و اراده مردم افغانستان تاکید کرد.

 وی گفت: تهران از هیچ کوششی برای کمک به افغانستان فروگذار نکرده است و باوجود همه فشار‌ها به این کمک‌ها ادامه داده است. ایران برای چهار دهه میزبان چند میلیون برادران و خواهران افغانستانی است، اما ادامه این شرایط نیازمند مساعدت نهاد‌های مسئول بین المللی است. جامعه بین المللی باید در این راستا به مسئولیت‌های خود عمل کند.

 وزیر خارجه اتریش نیز در این ملاقات گفت: وین همواره به دنبال بسط و گسترش روابط با ایران بوده است و هیچ سقفی برای ارتقاء روابط قائل نیست.

 وی با اعلام این خبر که معاون وزارت خارجه اتریش بزودی به ایران سفر خواهد کرد، خواستار رایزنی‌های منظم‌تر دو کشور شد.

 وزیر امورخارجه اتریش همچنین گفت: اتریش علاقه‌مند است همچون گذشته میزبان مذاکرات هسته‌ای در وین باشد. فرصت خوبی برای احیاء برجام پیش آمده است و باید همگی مراقبت کنیم این پنجره بسته نشود. در همین راستا همکاری خوب و نزدیک میان ایران و آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای مانع از سوءاستفاده برخی بازیگران برای تخریب روند مذاکرات می‌شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۱.۹۹°