جزئیات نحوه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۶۶۱۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش غیرحضوری از شنبه سوم مهر در فضای مجازی و شبکه‌های تلویزیونی آغاز می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 علیرضا کمرئی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با حضور در برنامه "تیتر امشب" شبکه خبر گفت: شرایط کرونایی آموزش و پرورش را مجبور به استفاده از فضای مجازی برای آموزش دانش آموزان کرد.

وی با بیان اینکه تعلیم و تربیت در فضای حضوری اتفاق می‌افتد، افزود: آموزش غیرحضوری از شنبه سوم مهر در فضای مجازی و شبکه‌های تلویزیونی آغاز می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وجود ۱۱۲ هزار واحد آموزش فعال در سراسر کشور بیان کرد: آموزش حضوری در مناطق مختلف جغرافیایی کشور متفاوت است.

کمرئی با اشاره به ۳ گام برای آغاز آموزش حضوری همگانی در کشور گفت: گام اول بازگشایی همه مدارس روستایی و عشایری کمتر از ۱۵ نفر در هر کلاس از اول مهر است، همچنین کلاس‌های کمتر از ۳۰ نفر دانش‌آموز نیز از نیمه دوم مهر به صورت حضوری تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: دانش آموزان شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش فقط دروس مهارتی از ابتدای مهر به صورت حضوری برگزار می‌شود و دانش آموزان کلاس اول هم هفته‌ای یکبار مجاز هستند، در مدارس حضور یابند.

 
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: گام دوم؛ مدارس شهری که کمتر از ۳۰۰ نفر دانش‌آموز دارند نیمه اول آبان ماه سال تحصیلی را به صورت حضوری آغاز خواهند کرد.
 


کمرئی با اشاره به گام سوم بازگشایی مدارس افزود: مدارسی که بالاتر از ۳۰۰ نفر دانش‌آموز نیمه دوم آبان ماه سال تحصیلی را به صورت حضوری آغاز خواهند کرد.

 
دکتر سید عباس متولیان، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران دیگر مهمان برنامه گفت: اثرات اقتصادی و اجتماعی تعطیل شدن مدارس حضوری تا ۵۰ سال بعد وجود دارد.

وی بیان کرد: بیشترین تأثیر منفی تعطیلی مدارس بر خانواده‌های کم برخوردار است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۰.۹۹°