واردات واکسن کرونا به بیش از ۶۵ میلیون دز رسید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۶۱۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۴
بامداد امروز با ورود ۵ میلیون دز دیگر واکسن کرونا میزان واردات واکسن کرونا به کشور به بیش از ۶۵ میلیون دز رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بر اساس آمار منتشر شده گمرک بیشترین واردات واکسن از ۱۵ بهمن‌ماه ۹۹ تا ۳۱ شهریورماه سال جاری مربوط به واکسن سینوفارم چین با ۳۲ محموله بالغ بر  ۵۵ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۳۹۶ دز بوده است.

پس از آن سه محموله واکسن آسترازنکا (وارداتی از ژاپن) با ۲ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۸۱۰ دز، یک محموله کووکس وارداتی از ایتالیا با یک میلیون و ۴۵۲ هزار دز، یک محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از چین- سبد کووکس با یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۰۰ دز، ۱۲ محموله واکسن روسی اسپوتنیک با یک میلیون و ۳۴۵ هزار دز، ۲ محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از روسیه با ۹۶۳ هزار دز، یک محموله کووکس وارداتی از کره جنوبی با ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دز، دو محموله واکسن آسترازنکا وارداتی از اتریش با ۶۵۰ هزار دز و یک محموله واکسن بهارات هندی با ۱۲۵ هزار دز وارد کشور شده است.

برپایه این آمارها، بیشترین میزان واردات واکسن در شهریورماه امسال تاکنون با ۳۳ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۹۹۶ دز است.

وزارت بهداشت هم از آغاز نوبت‌دهی واکسیناسیون برای افراد ۱۵ سال به بالا خبر داد. بر این اساس، تمامی متولدین ۱۳۸۵ و قبل از آن در سراسر کشور می‌توانند از طریق سامانه salamat.gov.ir محل و زمان تزریق واکسن کرونا را انتخاب کنند.

بر اساس آمار وزارت بهداشت تا ظهر دیروز ۴۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دز واکسن کرونا در کشور تزریق شده. ۳۲ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر دز اول واکسن و بیش از ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر هر دو دز واکسن را دریافت کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۴.۹۹°