اتحاد ۵ عضو دائم شورای امنیت برای افغانستان باثبات متحد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۶۶۳۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
دبیر کل سازمان ملل خبر داد؛
دبیرکل سازمان ملل پس از مذاکرات بین وزرای خارجه اعضای دائم شورای امنیت در مورد به قدرت رسیدن طالبان گفت: پنج عضو دائم شورا برای افغانستان باثبات متحد هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنتونیو گوترش پس از نشست در مجمع عمومی سالانه به خبرنگاران گفت: هر پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل خواهان یک افغانستان صلح آمیز و باثبات هستند که در آن کمک های بشردوستانه بدون مشکل و بدون تبعیض توزیع شود.

گوترش در ادامه افزود: آنها به دنبال افغانستانی هستند که در آن حقوق زنان و دختران رعایت شود، پناهگاه تروریسم نیست و دارای دولتی فراگیر و نماینده همه اقشار مردم است.

وزرای امور خارجه آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین چهارشنبه شب نشستی در مورد آخرین تحولات افغانستان و به قدرت رسیدن طالبان برگزار کردند، هیچکدام پس از این نشست با مطبوعات صحبت نکردند.

ژانگ جون سفیر چین در سازمان ملل متحد پیش از این دیدار در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه گفت که پنج قدرت شورای امنیت بر سر یک دولت فراگیر (افغانستان) به توافق رسیدند.

نشست بررسی تحولات افغانستان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در حالی برگزار شد که پیش از این طالبان درخواست کرده بود تا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کنند اما ایالات متحده که در کمیته اعتبارسنجی حضور دارد، اعلام کرده که هیچ تصمیمی قبل از پایان اجلاس در اوایل هفته آینده گرفته نخواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۱۰.۹۹°