سینمای دفاع مقدس، ایرانی ترین ژانر سینمای ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۶۹۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴
ابراهیم اصغری، تهیه کننده سینما معتقد است: به دلیل ایدئولوژی خاص حاکم بر دفاع مقدس که برگرفته از فرهنگ دینی و فرهنگی ماست، می توان سینمای این سبک را بومی ترین سینمای ایران نامید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

ابراهیم اصغری در برنامه شهر فرنگ با بیان این مطلب افزود: دشواری ساخت فیلم دفاع مقدس چند برابر فیلم های معمولی است که همت و حمایت مضاعف مدیران سینمایی را می طلبد.

او در ادامه مشکلات ساخت فیلم دفاع مقدس و علاقه مندی اهالی سینما به ساخت فیلم های اجتماعی را از مهمترین دلایل کاهش تولیدات این نوع سینما و عامل تهدید آن دانست.سعید مستغاثی، منتقد سینما دیگر میهمان برنامه در ادامه با اشاره به اینکه سینمایی که ویژگی های اعتقادی، گفتاری و رفتاری دفاع مقدس را بازتاب می دهد، با سایر سبک های سینمای جنگی جهان متفاوت و دارای ویژگی های خاصی است افزود: به نوعی می توان از این سینما به عنوان سینمای اورجینال ایرانی یاد کرد.

مستغاثی سپس به تشریح مشکلات نرم افزاری و محتوایی در سینمای دفاع مقدس پرداخت و گفت: سینمای ایران بسیاری از قوت های ساختاری و تکنیکی خود در زمینه های تدوین، موسیقی فیلم و جلوه های ویژه فیلم برداری را مرهون سینمای دفاع مقدس است.

این منتقد سینما تاکید کرد: تفکرِ ادامه دار بودن دفاع مقدس، باید در سینمای ایران نهادینه شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۹۹°    ۹.۹۹°