رایزنی های وزیر امور خارجه ایران و دبیرکل سازمان ملل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۶۹۴
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۲
وزیر خارجه ایران و دبیرکل سازمان ملل در نیویورک درباره همکاری‌های منطقه‌ای و موضوعاتی همچون افغانستان و پایان دادن به جنگ علیه یمن گفتگو کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 آقای امیر عبداللهیان گفت: به دنبال آنیم تا عاملان و آمران حمله تروریستی به سردار سلیمانی را به عدالت بسپاریم.
وزیر خارجه گفت: ثبات و امنیت در افغانستان با تشکیل دولتی کاملاً فراگیر به دست می‌آید.
آنتونیو گوترش موضع ایران در خصوص افغانستان را موضوعی اصولی خواند و گفت می‌بایست در افغانستان دولتی فراگیر تشکیل شود که همه گروه‌ها در دولت صدایی داشته باشند. دبیرکل سازمان ملل همچنین بر لزوم تضمین حقوق همه گروه‌ها، اقوام و زنان در آینده افغانستان تأکید کرد.

وزیر امور خارجه در دیدار رئیس مجمع عمومی سازمان ملل هم گفت: مجمع عمومی با تقویت چندجانبه‌گرایی، مقابل یک‌جانبه‌گرایی و بی‌قانونی آمریکا بایستد. امیرعبداللهیان ایفای نقش سازمان ملل در زمینه پیگیری ترور شهید سلیمانی را خواستار شد.

وزیر خارجه در دیدار همتای دانمارکی گفت: فعالیت برخی عناصر گروه‌های تروریستی در دانمارک پذیرفتنی نیست. آقای امیرعبداللهیان افزود: دولت دانمارک استاندارد واحدی برای برخورد با تروریسم داشته باشد. وزیر خارجه دانمارک هم گفت: تحریم‌ها علیه ایران قابل قبول نیست.

وزیر امور خارجه در دیدار همتای خود از جمهوری آذربایجان درباره تسهیل ترانزیت و تردد کامیون‌های ایرانی گفتگو کرد.

آقای امیر عبداللهیان با همتایان خود از ارمنستان، سنگاپور، ایتالیا، صربستان، قرقیزستان، نیکاراگوئه و نیجریه هم دیدار و درباره موضوعات دوجانبه و بین‌المللی گفتگو کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۱.۹۹°