گذرگاه‌های مرزی به عراق بسته است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۷۲۸
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
بنا بر اعلام مرزبانی عراق، ورود مشتاقان راهپیمایی اربعین حسینی از گذرگاه‌های مرز‌ی مهران، خسروی، شلمچه و چذابه به عراق ممنوع است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مسئولان استان‌های ایلام، کرمانشاه و خوزستان از مردم خواستند برای سفر به عراق و شرکت در راهپیمایی اربعین، به گذرگاه‌های مرزی غرب کشور مراجعه نکنند.

گذرگاه مرزی مهران
فرماندار شهرستان مهران در این زمینه گفت: گذرگاه مرزی مهران بر اساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین همچنان بسته است و خروج زائران از این گذرگاه مرزی به سمت کشور عراق امکان پذیرنیست.
مجید کاکی افزود: از مجموع زائرانی که تاکنون از این گذرگاه مرزی قصد عزیمت به کشور عراق را داشته اند یک هزار و ۶۵ نفر در مبادی ورودی شهرستان اقناع شده و تصمیم به بازگشت به سمت شهر‌های محل سکونت خود گرفتند و یک هزار و ۴۱ نفر نیز در نقطه صفر مرزی عودت داده شدند.
فرماندار مهران گفت: تاکنون ۳۴۴ خودروی زائر در مبادی ورودی و داخل شهر مهران و سایر مسیر‌های استان ایلام به شهر‌های مبدا برگشت داده شدند.

گذرگاه مرزی خسروی
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه هم از مشتاقان زیارت اربعین سیدالهشدا (ع) خواست به گذرگاه مرزی خسروی مراجعه نکنند.
سرهنگ محمدرضا آمویی گفت: طبق اعلام دولت عراق گذرگاه‌های مرز‌ی ایران به سمت این کشور مسدود است و هیچ زائری به صورت زمینی نمی‌تواند برای مراسم اربعین از این گذرگاه‌های مرزی وارد عراق شود.
وی گفت: برای مراسم اربعین حسینی سهمیه‌های محدودی به کشورمان اختصاص یافته و زائران باید از طریق مسیر هوایی به عراق سفر کنند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: در صورت مراجعه مردم به گذرگاه‌های مرزی، بازگردانده خواهند شد.
وی ابراز امیدواری کرد با پایان فراگیری کرونا سال آینده شاهد میزبانی کرمانشاه از زوار اربعین در گذرگاه مرز خسروی باشیم.

گذرگاه‌های مرزی شلمچه و چذابه
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان هم گفت: گذرگاه‌های مرزی شلمچه و چذابه بسته است و مردم به این دو گذرگاه مراجعه نکنند.
سرهنگ عبداللهی تصریح کرد: خبر باز بودن گذرگاه‌های مرزی شلمچه و چذابه کذب است و این گذرگاه‌ها به سمت عراق همچنان بسته و تردد مردم از سمت ایران به عراق ممنوع است.
وی افزود: با توجه به محدودیت‌های کرونایی و حفظ سلامت هموطنان عزیز، گذرگاه‌های مرزی چذابه و شلمچه برای خروج عاشقان سیدالشهدا (ع) در ایام منتهی به روز اربعین بسته است و هیچ خدمات گذرنامه‌ای در این خصوص ارائه نمی‌شود.
سرهنگ حکیم عبداللهی از مردم خواست به شایعات بی اساس مبنی بر باز بودن گذرگاه‌های مرزی زمینی توجه نکنند و اخبار دقیق را از رسانه ملی و خبرگزاری‌های رسمی کشور پیگیری کنند.
او ادامه داد: بر اساس اعلام ستاد مرکزی اربعین، اعزام زائران برای حضور در مراسم اربعین حسینی فقط بصورت هوایی انجام می‌شود.
ولی اله حیاتی معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان هم گفت: هیچ موکب یا ایستگاه خدمات‌رسانی در مسیر‌های منتهی به گذرگاه‌های مرز‌ی وجود ندارد.
ولی الله حیاتی افزود: سفر مردم به عراق فقط به صورت هوایی امکان پذیر است.
وی در خصوص افزایش پذیرش زائران ایرانی در مراسم اربعین حسینی گفت: منتظر اعلام افزایش تعداد زائران هستیم، اما در این صورت هم، سفر به عراق از طریق هوایی انجام خواهد شد.
برچسب ها: مرز ، ایران ، عراق ، اربعین ، بسته
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۵۱°    ۲۲.۷۹°