گفتگوی وزیر امورخارجه با همتای اندونزیایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 16 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۶۷۴۵
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۲
وزیر امور خارجه ایران در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با وزیر خارجه اندونزی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "حسین امیر عبداللهیان" وزیر امور خارجه ایران در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک در ادامه دیدار‌های خود با نمایندگان سیاسی کشور‌های عضو با وزیر خارجه اندونزی دیدار و گفتگو کرد.
 
هشت ماه پس از روی کار آمدن دولت بایدن همچنان تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی پابرجاست با این حال وزیر امور خارجه در نیویورک از آغاز مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران سخن گفته و دولت سیزدهم هم اعلام کرده با عملگرایی در پی مذاکراتی نتیجه‌بخش است.

رایزنی‌های حسین امیرعبداللهیان در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد زیر ذره بین ناظران و کارشناسان مسائل بین المللی قرار دارد به ویژه آن که این نخستین حضور او در کسوت وزیر امور خارجه بود و بسیاری در پی یافتن خطوط کلی حاکم بر سیاست خارجی دولت سیزدهم بودند.

هر چند طی ماه‌های اخیر خطوط کلی سیاست دولت سیزدهم درباره مذاکرات هسته‌ای مشخص شده بود با این حال اظهارات امیرعبداللهیان تصویر دقیقتر و روشنتری از دیدگاه دولت سیزدهم درباره برجام ارائه کرد. مذاکراتی که چندین سال بخش زیادی از ظرفیت‌های دستگاه دیپلماسی را به خود اختصاص داده بود.

وزیر امور خارجه در چهار روز حضور خود در نیویورک به بیش از ۴۰ نفر از مقام‌های کشور‌های حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل دیدار و گفتگو و تبادل‌نظر کرد. طبعا بخش زیادی از گفتگو‌های امیرعبداللهیان درباره روابط دوجانبه و مسائل مختلف و عمده اظهارنظر‌ها درباره مذاکرات هسته‌ای در دیدار وزیران خارجه کشور‌های عضو برجام بوده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲.۵۹°    ۵.۹۹°