مطالبات محمود عباس با یک درجه تخفیف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۶۷۴۷
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۲
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین طی سخنرانی در نشست مجمع عمومی از سازمان ملل اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل علیه رژیم نامشروع صهیونیستی را مطالبه کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین جمعه شب طی سخنرانی در هفتاد ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل با انتقاد از رژیم صهیونیستی به دلیل جنایت‌ها و اقدامات اشغالگرانه‌اش، گفت که فلسطین به همه توافق‌ها پابند بوده و آمریکا و سازمان ملل باید اسرائیل را پاسخگو کنند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین جمعه شب گفت که این تشکیلات تا آزادی همه اسرای فلسطینی به تلاش خود ادامه خواهد داد و سازمان ملل باید همه قطعنامه‌ها ضد اسرائیلی را اجزا کند.

عباس همچنین گفت که به تلاش‌ها برای تشکیل دولت وحدت ملی موفق ادامه خواهد داد.

او با بیان اینکه تاریخ نادرست بودن سیاست‌های بین المللی در قبال اسرائیل را نشان داد، گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین موفق شده است که به بیش از ۱۱۵ سازمان و معاهده بین المللی ملحق شود.

ابو مازن گفت که فلسطینی‌ها، رژیم اسرائیل را به عنوان شریکی که به راهکار دو دولتی (دولت فلسطین و دولت اسرائیل) ایمان داشته باشد، قبول ندارند.

وی در باره عدم اجرای راهکار دو دولتی هشدار داد و گفت: «از اینکه راهکار دو دولتی تضعیف شود، هشدار می‌دهدم. این کار در‌های زیادی را برای گزینه‌های دیگر باز خواهد کرد که واقعیت میدانی، این گزینه‌های جایگزینِ راهکار دو دولتی را تحمیل خواهد کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین از اینکه اسرائیل به توافق‌های امضا شده پایبند نیست، انتقاد کرد و گفت که این رژیم از اجرا همه ابتکارعمل‌های صلح طفره می‌رود.

وی گفت که رژیم اسرائیل همچنان به اشغال اراضی فلسطین از طریق زور و وضع قوانین ادامه می‌دهد. عباس خاطر نشان کرد: «مقامات اشغالگر قوانین وضع و محکمه‌هایی برای طرد فلسطینی‌ها از محله‌های "شیخ جراح" و "سلوان" برگزار می‌کنند.

ابو مازن با بیان اینکه فلسطینی‌ها هرگز دست از تلاش برنخواهند داشت، افزود: «ما هر کسی را در جهان به چالش می‌کشیم تا اثبات کند که ما ابتکار عمل واقعی و جدی برای تحقق صلح را رد کرده‌ایم.»

وی تأکید کرد: «جنایت‌هایی که مقامات اشغالگرا صهیونیست مرتکب می‌شوند، هرگز مبارزه مردم ما برای تحقق آزادی در اراضی خودشان را متوقف نخواهد کرد.»

محمود عباس گفت که این رژیم با قدرت نظامی خود نیمی از اراضی اختصاصی برای دولت فلسطین (براساس راهکار دو دولتی) را زیر سلطه خود درآورده است.

او گفت که اسرائیل یک سال فرصت دارد که به مرز‌های ۱۹۶۷ برگردد، در غیر این صورت تشکیلات خودگردان اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت و تشکیلات خودگردان به دادگاه بین المللی لاهه برای اتخاذ تصمیم درباره مشروعیت وجود این رژیم در اراضی دولت فلسطین مراجعه خواهد کرد.

وی که در دوره ترامپ روابط بین تشکیلات خودگردان و آمریکا قطع شده، در ارتباط با این روابط در دوره جو بایدن نیز گفت: «گفت‌وگوی سازنده‌ای با واشنگتن به منظور از سرگیری روابط و تضمین ملزم کردن اشغالگران به اجرای توافق‌های امضا شده، انجام می‌دهیم.»

عباس از «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل نیز خواست که همه قطعنامه‌های صادره از سازمان ملل متحد علیه رژیم اسرائیل را اجرا کنند.
فلسطینیان ساکن منطقه بیتا در کرانه باختری امروز (جمعه دوم مهر) با تجمع در جبل صبیح در اعتراض به اشغالگری صهیونیست‌ها تاکید کردند تا آزادسازی زمین‌های خود به مقاومت ادامه می‌دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۶۲°    ۲۲.۹۹°