واکسینه شدن ۴۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی مقیم ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 06 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۷۷۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۰
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: ۴۰۰ هزار نفر از اتباع خارجی مقیم ایران در روز‌های گذشته واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در بحث واکسیناسیون، اتباع خارجی مانند سایر افراد جامعه واکسینه می‌شوند، بر اساس آمار وزارت بهداشت از آن تعدادی که کارت اقامت داشتند بیش از ۴۰۰ هزار نفر تاکنون واکسینه شده‌اند.

وی افزود: البته این افراد کارت اقامت دارند و بیشترین اتباع در کشور ما عزیزان افغانستانی هستند که بیش از چند میلیون نفرند، اما تعدادی هم غیرمجاز حضور دارند.

همتی بیان کرد: مقرر شد با هدف واکسیناسیون افراد غیرمجاز اتباع خارجی کارت هویت موقت صادر شود که برای این منظور فدراسیون بین‌المللی اعتباری در نظر گرفته است.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: برای این افراد مقرر شده که به صورت مرحله‌ای تعداد ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر واکسیناسیون شوند که این آمادگی را هلال احمر به وزارت بهداشت اعلام کرده است.

وی افزود: در بحث کارت هویت موقت برای افراد غیرمجاز اقدامات خوبی صورت گرفته که هلال احمر پیگیر موضوع است، زیرا واکسینه شدن صرفا یک گروه از مردم کفایت نمی‌کند و باید همه افراد در کشور واکسن کرونا دریافت کنند تا ایمنی لازم ایجاد شود.

همتی ادامه داد: طی روز‌های گذشته به طور هفتگی واردات واکسن به پنج میلیون دُز رسیده است که در ماه‌های مهر و آبان ۶۰ میلیون دُز دیگر واکسن کرونا توسط هلال احمر وارد کشور می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: به دلیل مرز‌های طولانی و وضیعت سیاسی جدیدی که در کشور افغانستان پیش آمده ممکن است تعداد بیشتری از آنها وارد ایران شوند که جمعیت هلال احمر آمادگی لازم برای واکسیناسیون این افراد را در مبادی مرز‌های کشور دارد.

تا کنون ۳۴ میلیون و ۷ هزار و ۳۸۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۵ میلیون و ۹۳ هزار و ۲۹۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴۹ میلیون و ۱۰۰ هزار و ۶۷۲ دُز رسید.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۳.۹۹°