تفویض اختیار به مسئولان برای "آموزش حضوری"
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 26 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۶۷۷۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
سرپرست آموزش و پرورش گفت: برای "آموزش حضوری" دانش آموزان به مسئولان منطقه‌ای تفویض اختیار شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، گفت: شیوع کرونا آموزش و تربیت را دستخوش چالش‌های زیادی کرد، اما با همت همکاران توانستیم امر آموزش را تداوم ببخشیم و اجازه ندهیم جریان یادگیری متوقف شود. همین جا از همکاران فرهنگی که در شهر‌ها و روستا‌های دور و نزدیک، در کلاس‌های پرجمعیت در حاشیه شهر‌ها و مناطق صعب العبور از طریق بستر‌های چهارگانه مدرسه تلویزیونی، شبکه شاد، آموزش حضوری و توزیع درسنامه‌ها، چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگه داشتند قدردانی می‌کنم و به روح مدافعان عرصه تعلیم و تربیت سلام و درود می‌فرستم.

وی بیان کرد: در آستانه مهری دیگر بر آن هستیم با پیروی از منابع سرشار هدایت قرآن کریم و سیره اهل بیت، با تکیه بر رهنمود‌های رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب، در چارچوب سند تحول بنیادین و بر اساس واکاوی نقاط قوت و ضعف تجارب گذشته، سال تحصیلی جدید را با شعار «تضمین سلامت، استمرار آموزش و ارتقای کیفیت» آغاز کنیم. خود را متعهد می‌دانیم با تمام توان در جهت تربیت نسلی آگاه، لایق، دین باور و مفتخر به ریشه‌های هویت ایرانی اسلامی تلاش کنیم.

سرپرست آموزش و پرورش ادامه داد: باور داریم که هیچ سرمایه‌ای بالاتر از کودکان، نوجوانان و جوانان برای تحقق آینده انقلاب اسلامی در اختیار نداریم. ما خواهیم کوشید با برنامه ریزی دقیق و هدفمند، توسعه عدالت آموزشی، توجه به همه دانش آموزان به ویژه مناطق محروم، مشارکت دادن خانواده‌ها به عنوان شرکای اصلی تعلیم و تربیت و استفاده از ظرفیت نهاد‌های دیگر، آسیب‌های تربیتی دو سال اخیر را تا حد امکان جبران و زمینه نصیب آموزشی برابر را برای همه دانش آموزان مهیا کنیم.

کاظمی گفت: در این مسیر از شما "رئیس جمهور" به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش، حمایت جدی و مستمر از نظام تعلیم و تربیت در بالاترین حد ممکن را انتظار داریم، اگرچه تا کنون در این مدت کوتاه این‌گونه بوده است. هرچند زمان زیادی از شکل گیری دولت سیزدهم نمی‌گذرد، اما شما با حضور در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش و شنیدن درخواست‌ها و دیدگاه‌های معلمان منتخب، با حمایت قاطع از مصوبات مهم برای ارتقای فضای مجازی و رایگان شدن استفاده از شاد در شورای عالی فضای مجازی، حمایت قاطع از برنامه‌های آموزش و پرورش برای شروع سال تحصیلی و بازگشایی تدریجی و همچنین رفع دغدغه‌های معیشتی فرهنگیان نشان دادید علیرغم مشغله‌های فراوان و چالش‌های موجود در ابتدای دولت سیزدهم، برای آموزش و پرورش اولویت قائل هستید که نوید بخش آینده‌ای روشن برای نظام آموزشی و تربیتی و همکاران عزیزم در سراسر کشور است.


سرپرست آموزش و پرورش در حاشیه مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی ۱۴۰۰ -۱۴۰۱ با اشاره اینکه امسال هم فضای آموزش کشور تحت تأثیر ویروس کروناست، گفت: سیاست ما برای حضور دانش آموزان در مدرسه بر اساس "تفویض" و "تدریج" است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: به مسئولان هر منطقه "تفویض اختیار" شده که براساس وضعیت منطقه برای آموزش حضوری تصمیم بگیرند؛ همچنین به صورت "تدریجی" آموزش حضوری افزایش پیدا خواهد کرد.

کاظمی با بیان اینکه امسال هم آموزش بیشتر به صورت برخط و از طریق "شاد" خواهد بود، ابراز امیدواری کرد که وزارت آموزش و پرورش بتواند خلا ناشی از آموزش آنلاین را در آینده جبران کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۶۲°    ۲۲.۹۹°