اعزام ۵۲ هزار زائر اربعین به عراق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۶۷۹۰
تاریخ انتشار : شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: تا ساعت ۹ صبح امروز (شنبه) ۵۲ هزار زائر اربعین از طریق ۵۵۴ پرواز به کشور عراق اعزام شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

شهرام آدم‌نژاد، معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق برنامه‌ریزی قبلی تا ساعت ۹ صبح امروز (شنبه، سوم مهر) ۵۲ هزار نفر از زوار اربعین حسینی برای پیاده‌روی از طریق حمل و نقل هوایی به کشور عراق اعزام شدند.

وی ادامه داد: این تعداد زائر از طریق ۵۵۴ پرواز برای سفر به عراق جابه‌جا شدند.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه کسانی که ویزا دارند مشکلی برای اعزام ندارند، اظهار کرد: همه زوار دارای ویزای عراق از نظر اعزام به عراق با حمل و نقل هوایی مشکلی ندارند، فقط برخی از زوار در شهر‌های بزرگی نظیر تهران و مشهد هنوز ویزا ندارند که در حال پیگیری برای رفع آن هستیم.

آدم‌نژاد تأکید کرد: برنامه‌ریزی شده است در صورت نیاز پرواز فوق‌العاده برای اعزام زوار انجام شود.

وی در مورد سفر بازگشت زوار از طریق مرز مهران گفت: طبق همان برنامه‌ریزی قبلی مرز مهران برای زواری که قصد داشته باشند، برای برگشت از مدل حمل و نقل هوایی استفاده نکنند و به مرز مهران بیایند، آماده‌سازی شده است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به استقرار اتوبوس‌ها برای خدمات‌دهی به زائران در پایانه مهران گفت: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده ۲۵۰۰ اتوبوس برای سفر بازگشت زوار اربعین در نظر گرفته شده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۵۹°    ۱۶.۹۹°