ترکیه ناامید از رفاقت با آمریکا و غرب
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۶۸۱۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۴
رئیس جمهور ترکیه اذعان کرد تلاش چندین ساله برای بهبود روابط با غرب و آمریکا بی نتیجه بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  شش حزب صاحب کرسی در پارلمان ترکیه و رجب طیب اردغان رئیس جمهوری این کشور بعد از چند سال به این نتیجه رسیدند که بجای تلاش برای عضویت در اتحادیه اروپا و رفاقت با آمریکا در سیاست خارجی کشور اولویت را به همکاری با کشور‌های همسایه و منطقه بدهند.
حزب حاکم عدالت و توسعه در ترکیه به ریاست "رجب طیب اردوغان" که تا ۲ سال دیگر فرصت برگزاری انتخابات ۲۰۲۳ را داراست با اعتراضات برگزاری انتخابات زود هنگام روبروست و این آتشی است که جوبایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا وعده انتخابتی داده بود.

لغو خرید تجهیزات نظامی از آمریکا و منع سفارش سیستم دفاع موشکی از روسیه(بلوک شرق) به جرم عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) به چالشی برای آنکارا تبدیل شد و ترکیه را دست خالی از غرب بازگرداند حتی تهدیدات گسیل کردن مهاجران بسمت غرب هم به جایی نرسید.
 
درحالی که انتخابات مجلس و ریاست جمهوری ترکیه، قرار است تابستان سال ۲۰۲۳ برگزار شود مخالفان، برگزاری انتخابات زودهنگام را خواستار هستند.

مردم ترکیه اوایل بهار سال گذشته ۱۳۹۷ طی یک همه پرسی به تغییر نظام سیاسی از پارلمانی به ریاستی رای دادند و در جریان انتخابات زودهنگام ۲۴ ژوئن ۲۰۱۸ (سوم تیرماه ۱۳۹۷) رجب طیب اردوغان به عنوان نخستین رئیس جمهور در نظام جدید انتخاب شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۱۰.۹۹°