نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۰ اعلام شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 28 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۶۸۲۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۱
نتایج نهایی آزمون سراسری ۱۴۰۰ در دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس، دانشگاه پیام نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی اعلام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از بامداد امروز یکشنبه، ۴ مهر، بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت.

نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ دوشنبه _۱۱ مردادماه_ اعلام و انتخاب رشته داوطلبان پذیرفته شده در مرحله اول کنکور از پنجشنبه _۱۴ مردادماه_ آغاز شد و روز پنجشنبه _۲۱ مردادماه_ به پایان رسید.

بر اساس اعلام سازمان سنجش تعداد یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۷۰۸ نفر در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام کردند که از این تعداد داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون سراسری یک میلیون و ۱۸۴ هزار و ۱۳۰ نفر در جلسه آزمون حاضر شدند و در نهایت یک میلیون و ۹۲ هزار نفر نیز در این آزمون مجاز به انتخاب رشته شدند.

در کنکور ۱۴۰۰ تعداد ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ داوطلب زن و ۴۴۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب مرد ثبت نام کردند که برای آن‌ها با احتساب گروه آزمایشی دوم برخی داوطلبان، تعداد یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۹۳۱ کارت ورود به جلسه صادر شد.

در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ۱۴۲ هزار و ۶۲ کارت ورود به جلسه صادر شد که ۵۰ هزار و ۵۵۷ کارت برای زنان و مابقی کارت‌ها برای داوطلبان مرد صادر شد. این آزمون پنجشنبه شد.

در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۷۰ هزار و ۱۱۲ کارت ورود به جلسه صادر شد که از این تعداد ۲۱۹ هزار و ۹۵ کارت برای زنان و مابقی به مردان اختصاص یافت و آزمون این گروه آزمایشی صبح روز پنجشنبه ۱۰ تیر برگزار شد.

برای گروه آزمایشی هنر نیز ۱۲۵ هزار و ۱۲۱ کارت صادر شد که ۸۷ هزار و ۳۲۶ کارت برای زنان و ۳۷ هزار و ۷۹۵ کارت برای مردان بود و این آزمون صبح روز چهارشنبه ۹ تیر برگزار شد.

بیشترین داوطلبان کنکور در گروه آزمایشی تجربی قرار دارند. در این گروه نیز ۵۵۴ هزار و ۸۶۰ کارت صادر شد که ۳۵۷ هزار و ۹۷۵ داوطلب زن و ۱۹۶ هزار و ۸۸۵ داوطلب نیز مرد بودند و این آزمون صبح روز جمعه ۱۱ تیر در حوزه‌های امتحانی برگزار شد.

تعداد کارت‌های ورود به جلسه گروه آزمایشی زبان‌های خارجی نیز ۱۷۵ هزار و ۷۷۶ کارت بود که زنان با دریافت ۱۱۳ هزار و ۵۹۹ کارت بیشترین داوطلبان این گروه آزمایشی بودند. این آزمون صبح روز شنبه به عنوان آخرین آزمون فرایند برگزاری کنکور ۱۴۰۰ بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳.۵۹°    ۱۷.۹۹°