بازگشت زمینی زائران اربعین فقط از مرز مهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۸۵۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری گفت: بر اساس تصمیمات دولت عراق ورود زائران ایرانی برای اربعین ۱۴۰۰ فقط از طریق هوایی ممکن شد و برای بازگشت زمینی هم اجازه خروج تنها از مرز مهران داده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
داریوش باقر جوان در ارتباط با برنامه روی خط خبر افزود: بنابر این زائران ایرانی که از طریق هوایی به عراق سفر کرده اند و علاقمند به بازگشت از مرز زمینی هستند یا نتوانسته اند بلیت هواپیما خریداری کنند تنها می‌توانند از طریق مرز مهران وارد کشور شوند.

وی گفت: از این روز تمهیدات لازم برای تامین ناوگان مسافری و ایمنی سفر زائران ایران از مرز مهران تا مقصد اندیشیده شده است و آمادگی کامل در این زمینه وجود دارد.

مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری همچنین گفت: برای این منظور نزدیک به ۲۵۰۰ سرویس حمل و نقل عمومی برای بازگشت زائران در مرز مهران در نظر گرفته شده است که در صورت نیاز این تعداد افزایش خواهد یافت و جای نگرانی نیست.

آقای باقر جوان افزود: برآورد ما این است که از امشب ورود زائران به کشور آغاز شود و روز‌های دوشنبه و سه شنبه ادامه یابد و در نهایت روز چهارشنبه آخرین گروه‌ها به کشور بازخواهند گشت. وی همچنین گفت: بر اساس پیش بینی ما اوج بازگشت زائران به کشور فردا شب و صبح سه شنبه خواهد بود و تمامی تمهیدات لازم هم برای این منظور اندیشیده شده است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۵۹°    ۱۸.۹۹°