جزئیات برگزاری کلاس‌های رشته‌های غیرپزشکی دانشگاه آزاد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 27 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۶۸۷۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴
معاون علوم انسانی و هنر و معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی «دستورالعمل اجرایی نحوه برگزاری کلاس‌های درس رشته‌های غیرپزشکی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰» را ابلاغ کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در دستورالعمل اجرایی ابلاغی آقایان حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر و دکتر جواد علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها آمده است: با تأکید بر استمرار کیفیت آموزشی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور حفظ سلامت دانشجویان و خانواده‌های ایشان تا زمان اعلام رسمی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا تمام کلاس‌های نظری، آموزشی دانشجویان در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به صورت مجازی آغاز خواهد شد.
کلاس‌های درس بر حسب شرایط استان‌ها از حیث میزان شیوع ویروس کرونا (رنگ بندی کرونایی) و جمعیت دانشجویی واحد‌ها و مراکز آموزشی، به صورت ترکیبی (مجازی و حضوری) ادامه پیدا خواهد کرد.
 کلاس‌های دروس نظری حداقل ۱۲ هفته به صورت مجازی و حداکثر ۴ هفته به صورت حضوری با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و با توجه به وضعیت منطقه از نظر میزان شیوع ویروس کرونا برگزار می‌شود.
 براساس بند‌های این دستورالعمل، تشکیل منظم و مرتب کلاس‌های درس براساس سامانه‌های آموزشی مورد تأیید دانشگاه الزامی است. بر این اساس مسؤولان فناوری واحد‌های دانشگاهی ملزم به نظارت دقیق بر نحوه تشکیل کلاس و ارائه گزارش به معاونت علمی/ آموزشی واحد دانشگاهی هستند.
 در این دستورالعمل آمده است: در خصوص دروس عملی (کارگاهی، آزمایشگاهی و ...) یا بخش عملی دروس نظری ـ عملی تأکید شده در صورتی که تا قبل از هفته ششم نیمسال تحصیلی امکان برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری فراهم شود، تمام کلاس‌های عملی به صورت حضوری برگزار می‌شود. اما چنانچه تا هفته ششم امکان تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری فراهم نشد، با توجه به وضعیت اعلامی کرونا در هر شهر، کلاس‌های عملی و آزمایشگاه در گروه‌های ۵ تا ۷ نفره به صورت حضوری برگزار شود.
 بدیهی است بخش‌هایی از کلاس‌های عملی که جنبه توضیح و تئوری دارد، می‌تواند با نظر استاد مربوطه به صورت مجازی برگزار شود.
 براساس بند‌هایی این دستورالعمل در صورت تکمیل واکسیناسیون دانشجویان و موافقت ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا جهت برگزاری حضوری کلاس‌های درس، واحد‌های دانشگاهی می‌توانند با نظر گروه و استاد مربوطه نسبت به برگزاری حضوری دروس اقدام کنند.
 
 اولویت در تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری، با دروس تخصصی و پایه است
 در صورت حضوری شدن کلاس‌های درس ارائه کارت واکسیناسیون توسط دانشجویان (انجام هر دو دُز واکسن و گذشت از دو هفته از آخرین زمان واکسیناسیون) الزامی است.
 در این دستورالعمل آمده است: دانشجویان می‌توانند براساس طرح تعاون و با اخذ معرفی نامه از واحد دانشگاهی مبدأ در کلاس‌های نظری و عملی واحد دانشگاهی محل سکونت خود (در صورت ارائه دروس) شرکت کنند.
براساس بند‌های این دستورالعمل واحد‌های دانشگاهی موظف اند با توجه به فراهم بودن بستر آموزش مجازی حتی با فراهم شدن شرایط حضور دانشجویان، تا حداکثر ۴۰ درصد دروس (با اولویت دروس نظری) را در بستر آموزش مجازی دنبال کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۷۹°    ۱۹.۹۹°