بازگشت زائران اربعین با روزانه ۴۵ پرواز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۶۹۵۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱
مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌های هوانوردی سازمان هواپیمایی: به طور میانگین ۴۵ پرواز در روز برای بازگشت زائران از طریق مرز‌های هوایی پیش بینی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای خوشخو با حضور در برنامه‌ی گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با بیان اینکه تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اربعین حسینی به میهن اسلامی با میانگین ۴۵ پرواز در روز اندیشیده شده است، افزود: در صورت لزوم این تعداد پرواز افزایش می‌یابد.

وی گفت: ۲۵ هزار نفر بلیط رفت و برگشت را تهیه کرده اند که تا ۱۰ مهرماه عملیات برگشت هوایی زائران به کشور ادامه خواهد داشت.

خوشخو گفت: قیمت بلیط برگشت ایرلاین‌های داخلی از عراق به تمام شهر‌ها ۳ میلیون ۲۰۰ هزار تومان و به مشهد به دلیل مسافت بیشتر ۴ میلیون تومان است.

او افزود: اگر زائران بلیطی را بیشتر از نرخ مصوب خریداری کرده اند می توانند با ارائه مستندات ما به التفاوت آن را پس بگیرند.
خوشخو در ادامه با اشاره به اینکه برخی از افراد از سایت های غیرمجاز و با نرخ خارج از میزان مصوب بلیط تهیه کردند، افزود: با تشکیل کمیته رصد تخلفات تعدادی از شرکت های فروش بلیط پلمب و به مراجع قانونی معرفی شدند.
 
او به زائران توصیه کرد قبل از بازگشت اقدام به تهیه ی بلیط بازگشت کنند تا در زمان بازگشت به مشکل برخورد نکنند.
 مسئول کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین گفت: پیش بینی های لازم از قبل برای انجام تست کرونا روی زائران در نظر گرفته شده است.
 
پیمان صابریان افزود: تعدادی رپید تست به عراق ارسال شده است. زائران می توانند در کشور عراق تست داده و در صورت نداشتن مشکل به کشور وارد شوند.
وی گفت: در صورتی که تست در ورودی های کشور انجام شود، ایستگاه هایی در نظر گرفته شده که اگر افراد بدحال باشند بلافاصله برای درمان به نزدیکترین بیمارستان و در صورت بدحال نبودن به نقاهتگاه ها منتقل می شوند.
 
او افزود: جواب تست های گرفته شده در مرزها ظرف کمتر از ۱۵ دقیقه مشخص می‌شود.
 دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین گفت: در مرز شلمچه ۲۶ موکب و مرز مهران ۲۴ موکب برای پذیرایی از زائران حسینی مستقر شده اند.
 
افضلی افزود: در کشور عراق هم ۵۰۰ موکب تا ۲۳ صفر وظیفه‌ی پذیرایی از زائران اربعین را به عهده دارند.
 
او گفت: در مرز مهران امکانات لازم برای اسکان احتمالی زائران در نظر گرفته شده است.
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: برنامه ریزی‌های لازم برای برگشت زائران از مرز‌های زمینی انجام شده است.

باقرجوان افزود: اتوبوس‌هایی در پایانه‌های مرزی مستقر شده اند. قیمت بلیط همان قیمت‌های سال ۱۳۹۸ است و نهاد‌های نظارتی بر قیمت‌ها نظارت دارند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۵۹°    ۱۱.۹۹°