اعلام سقف وام دانشجویی از ۲۵ مهر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 10 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۶۹۹۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به اینکه هنوز منابع تسهیلات دانشجویی نهایی نشده است، سقف این تسهیلات از ۲۵ مهرماه به بعد اعلام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 ناصر مطیعی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان می‌توانند برای دریافت تسهیلات از صندوق رفاه دانشجویان از پنج عنوان وام شامل وام ضروری، تحصیلی، ویژه دکتری از منابع صندوق، ویژه دکتری از منابع بانک توسعه تعاون، ودیعه مسکن متأهلی و وام شهریه از منابع صندوق و منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران که در نظر گرفته شده است، بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: به همین منظور دانشجویان می‌توانند برای دریافت هرکدام از این تسهیلات به صندوق رفاه دانشجویان مراجعه کنند تا بتوانند وام موردنیاز خود را دریافت کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم بیان کرد: برای وام تحصیلی و ضروری دانشجویان روزانه دانشگاه‌های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی و آموزشکده‌های فنی و حرفه ای، وام ویژه دکتری از منابع این صندوق و منابع بانک توسعه تعاون برای دانشجویان روزانه مقطع دکتری تخصصی ناپیوسته دانشگاه‌های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی و وام ودیعه مسکن متأهلی برای دانشجویان روزانه دانشگاه‌های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی، آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای است.

مطیعی تصریح کرد: وام شهریه از منابع صندوق رفاه برای دانشجویان نوبت دوم دانشگاه‌های دولتی، مراکز وابسته به دستگاه‌های اجرایی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و به دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور، جامع علمی کاربردی، آزاد اسلامی و موسسات غیر دولتی- غیر انتفاعی و وام منابع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای دانشجویان دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی، آزاد اسلامی و موسسات غیر دولتی-غیر انتفاعی است.

وی در خصوص اعتبارات در نظر گرفته شده برای وام‌های دانشجویی نیم سال اول تحصیلی ۱۴۰۰ بیان کرد: برای نیم سال اول تحصیلی حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای وام‌های دانشجویی پیش‌بینی شده است، در این نیم سال تحصیلی نسبت به نیم سال گذشته سقف تسهیلات دانشجویی ۳۰ درصد رشد دارد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به راه اندازی سامانه پرداخت یکپارچه وام‌های دانشجویی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: به منظور ارتقا و توسعه خدمات دولت الکترونیک و تسهیل و تسریع در ارایه خدمات به دانشجویان و دانش آموختگان بهره‌مند از خدمات رفاهی این صندوق، سامانه یکپارچه پرداخت و با پرداخت وام‌های دانشجویی عملیاتی و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۰.۹۹°