آمریکا صلاحیت اظهار نظر ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۰۲۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
رئیس سازمان انرژی اتمی با رد بیانیه آمریکا در مورد همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: کشور‌هایی که اعمال تروریستی علیه سایت هسته‌ای ایران را محکوم نکردند، صلاحیت اظهارنظر در مورد بازدید از آنجا را ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "محمد اسلامی" امروز (سه‌شنبه) درمسکو، در پاسخ به بیانیه ادعایی آمریکا که گفته بود اجازه دسترسی به سایت کرج را بدهید، اظهار داشت: آمریکا حق ندارد با ملت بزرگ ایران به این صورت برخورد کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: ایران در یک توافق به اسم برجام به صورت داوطلبانه در حوزه هسته‌ای اقداماتی را کاهش داد و به این تعهدات داوطلبانه بیش از دو نیم و سال به صورت یک طرفه عمل کرده است، اما طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد.

اسلامی گفت: آمریکا هم خودش تعهداتش را انجام نداد و هم باعث شد که دیگران انجام ندهند. در همین راستا نه تنها ایران را تحریم کرد بلکه هر شرکتی که خواست با ایران کار کند را مورد تحریم قرار داد.

 
همچنین محمد اسلامی عصر امروز با "الکسی لیخاچوف" درباره راه‌های توسعه و تقویت همکاری‌های دوجانبه در زمینه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و روند اجرای طرح‌های مشترک گفتگو کردند.
 
اسلامی در آغاز این دیدار با اشاره روابط عمیق و راهبردی تهران و مسکو در عرصه‌های گوناگون دوجانبه و بین‌المللی گفت: همکاری دو کشور در زمینه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای از جمله در زمینه احداث و توسعه نیروگاه‌های اتمی به خوبی پیش می‌رود و این همکاری‌ها باید هرچه بیشتر گسترش یابد.
 
الکسی لیخاچوف رئیس سازمان دولتی روس‌اتم نیز از تعمیق مناسبات دوجانبه بویژه در زمینه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای استقبال کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۵۹°    ۱۱.۷۹°