عرضه انسولین قلمی تنها به ثبت نام کنندگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 28 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۰۸۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: از امروز عرضه انسولین قلمی در داروخانه های منتخب فقط به بیماران مبتلا به دیابت که اطلاعات آنان در سامانه مدیریت بیماران نادر ثبت شده باشد، صورت می گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر سید حیدر محمدی مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: با توجه به انجام استحقاق سنجی بیماران نیازمند انسولین‌های قلمی و اتصال سامانه‌های ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت (TTAC) به سامانه مدیریت بیماری‌های نادر (RDA)، از امروز تحویل انواع انسولین‌های قلمی صرفا به بیماران ثبت شده در سامانه مدیریت بیماران‌نادر دارای سهمیه صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: پیرو اطلاع رسانی‌های قبلی وزارت بهداشت مبنی بر لزوم ثبت نام بیماران مبتلا به دیابت که از انسولین قلمی استفاده می‌کنند در سامانه مدیریت بیماران نادر، به منظور جلوگیری از سوء استفاده برخی سودجویان و نشت دارو به خارج از شبکه رسمی توزیع دارو، از امروز انسولین قلمی براساس اطلاعات ثبت شده بیمار در این سامانه عرضه می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی این سامانه میزان قاچاق معکوس انسولین قلمی که جزء ارزبرترین دارو‌های مصرفی کشور به حساب می‌آید، به حداقل برسد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۵۹°    ۱۹.۹۹°