افزایش سقف تسهیلات طرح مسکن اقدام ملی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۷۱۰۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
عضو هیئت مدیره بانک مسکن از افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در طرح اقدام ملی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمدحسن علمداری، عضو هیئت مدیره بانک مسکن گفت: سقف تسهیلات ساخت مسکن در طرح اقدام ملی به دنبال تصویب نامه هیئت وزیران و ابلاغ بانک مرکزی، از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

این افزایش سقف تسهیلات در جلسه اخیر هیئت مدیره بانک مسکن به تصویب رسید و اکنون به شعب بانک مسکن در سراسر کشور ابلاغ شده است.

علمداری درباره جزئیات این مصوبه گفت: بانک مسکن مطابق سهمیه تعیین شده از سوی بانک مرکزی برای بانک‌های عامل، مأموریت دارد به میزان مشخص (بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی) تسهیلات ساخت مسکن طرح اقدام ملی را پرداخت کند.

وی افزود: بر این اساس اعتبارات لازم تدارک دیده شده و طی این مدت، متناسب با معرفی پروژه‌های ساختمانی از سوی دستگاه‌های مسئول اجرای طرح اقدام ملی، قرارداد‌های پرداخت تسهیلات بسته شده و به بخشی از تسهیلات متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها به کارگاه‌های ساختمانی تزریق شده است.

عضو هیئت مدیره بانک مسکن بیان کرد: اکنون در پی تصویب نامه جدید، سقف تسهیلات ساخت در طرح اقدام ملی به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که با میزان سود مصوب شورای پول و اعتبار که در حال حاضر ۱۸ درصد است، در اختیار سازنده‌ها قرار می‌گیرد.

علمداری گفت: سقف جدید تسهیلات مسکن اقدام ملی مشمول تمامی قرارداد‌های طرح اقدام ملی مسکن که تا کنون قرارداد آنها در دفاتر اسناد رسمی ثبت نشده است، می‌شود. با این حال آن دسته از پروژه‌های ساختمانی طرح اقدام ملی که قرارداد پرداخت تسهیلات آنها به جریان افتاده و از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی استفاده کرده‌اند، چنانچه درخواست مکتوب برای دریافت مابه‌التفاوت ارایه کنند، تسهیلات متمم در چارچوب ضوابط ناظر بر اعطای تسهیلات متمم، به آنها تعلق خواهد گرفت. البته درخواست باید از طرف نهاد متولی باشد و در سامانه TEM ثبت شود.

وی با اشاره به امکان استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم در طرح اقدام ملی مسکن از سوی ثبت‌نام کننده‌های واجد شرایط، تصریح کرد: با توجه به ابلاغ ضوابط مربوط به بهره مندی از امتیاز حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن، امکان دعوت از متقاضیان دارای حساب در این صندوق برای طرح اقدام ملی مسکن وجود دارد.

بانک مسکن از ابتدای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تا پایان شهریور ماه، برای ساخت حدود ۱۷ هزار واحد مسکونی، با سازندگان و عوامل پروژه‌های این طرح، قرارداد پرداخت تسهیلات منعقد کرده و تا کنون به بیش از ۴۵۴ پروژه، تسهیلات پرداخت شده است.

علمداری از تجهیز همه قوای مالی و اعتباری بانک مسکن برای شتاب بخشی به کار پرداخت تسهیلات ساخت مسکن اقدام ملی خبر داد و گفت: بانک مسکن تجربه ۱۵ ساله در پرداخت تسهیلات به طرح مسکن مهر دارد و اکنون با تجربه‌های گذشته، در مسیر ساخت و تولید مسکن حمایتی، پشتیبانی تسهیلاتی لازم را به عمل خواهد آورد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶.۵۹°    ۱۷.۹۹°