برقراری عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد وظیفه ما است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 14 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۷۱۳۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴
رئیس دستگاه قضا گفت: وظیفه ما تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد است. مردم می توانند تنگدستی را تحمل کنند اما تحمل تبعیض سخت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه در جلسه شورای اداری استان قزوین اظهار کرد: مسئله آب از مسائل مهم و عمومی کشور است؛ متخصصین پیش‌بینی می‌کنند خشکسالی‌ها ادامه یابد؛ دولت سیزدهم و حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با آشنایی‌هایی که در این مورد دارند ان‌شاالله مساله آب کشاورزی، آب شرب و آب صنعت را مدیریت کنند.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین محسنی اژه‌ای با بیان اینکه محیط زیست، زمین، وقف و ناهنجاری‌های اجتماعی از مسائل قابل توجه استان قزوین است، گفت: بخش‌های مختلف قوه قضاییه به تناسب هر موضوع آمادگی دارند کارگروه خاصی برای این مسائل تشکیل دهند؛ آماده‌ایم قبل از تشکیل پرونده قضایی و پیاده سازی آیین دادرسی کارگروه‌هایی تشکیل داده و این موضوعات را حل و فصل کنیم.

وی با تاکید بر استفاده از بخش‌های مختلف فرهنگی و غیرفرهنگی در رفع بعضی ناهنجاری‌ها، تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند برای ارتقا اگاهی مردم و اجرای عدالت کمک زیادی کنند. از کسانی که در جهت تحقق اجرای عدالت اجتماعی، در جهت رفع ظلم و تبعیض پیشنهادی دارند استقبال می‌کنیم. نقد‌ها را می‌پذیریم، کسانی که کمک و نقد می‌کنند بر ما منت می‌گذارند.

رئیس دستگاه قضا بیان داشت: نیروی انتظامی با کمک دستگاه قضا جلوی ناهنجاری‌های اجتماعی و کسانی که امنیت مردم را بر هم می‌زنند بگیرد. دستگاه‌های اطلاعاتی، باند‌های مافیایی، جریان‌های سازمان یافته، کسانی که در دستگاه‌های اداری چوب لای چرخ مردم می‌گذارند و به مردم خسارت می‌زنند و کسانی که با ترک فعل به مردم آسیب می‌زنند را شناسایی و آن‌ها را به قوه قضاییه معرفی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای گفت: با امکانات و منابع مادی و معنوی که در کشور وجود دارد، اگر نتوانیم از این ظرفیت‌ها برای گره گشایی از کار مردم استفاده کنیم، در آینده حجتی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مشکل آب و خشکسالی، یک مسئله عمومی در کل کشور است، افزود: باید برای مدیریت آب در بخش‌های صنعت، کشاورزی و آب شرب همفکری و تلاش کنیم.

رئیس قوه قضائیه گفت: دستکم ۳۸ دانشگاه و مرکز علمی در استان قزوین وجود دارد که می‌توانند در رفع بسیاری از مشکلات فرهنگی موثر باشند.

حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای در ادامه افزود: وظیفه ما تلاش برای برقراری عدالت اجتماعی و مبارزه با فساد است. مردم می‌توانند تنگدستی را تحمل کنند، اما تحمل تبعیض سخت است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای صبح امروز نیز در بدو ورود به استان قزوین در جمع خبرنگاران گفت: حضور جریانات مختلف سیاسی در استان نباید باعث جلوگیری از پیشرفت قزوین شود؛ آب، محیط زیست و زمین به ویژه مشکلات اراضی وقفی، مسائل مهم استان هستند که قصد داریم با همکاری قوای دیگر و مردم حل شود.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: استانی که قطب صنعتی و تولیدی است نباید مشکل داشته باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰.۷۹°    ۶.۹۹°