رونق کسب و کار‌ها با اجرای قرنطینه هوشمند کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 07 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۷۱۴۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
عضو کمیته ملی واکسن کرونا گفت: طبق اطلاعات سامانه قرنطینه هوشمند، کسانی که واکسن زده و ناقل کرونا نیستند می‌توانند کسب و کارشان را از سر بگیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

قانعی افزود: بر اساس تلاش‌های ۲ ساله شرکت‌های دانش بنیان در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات هوشمند و مدیریت خوب وزارت کشور، سامانه ای به طور هوشمند تمامی بانک‌های اطلاعاتی تردد‌ها و ورود و خروج به کشور و تمام سامانه‌های اطلاعاتی متصل به آن قادر است به کسانی که واکسن زده و ناقل کرونا نیستند نوید دهد که می توانند کسب و کار را باز نمایند.

عضو کمیته ملی واکسن کرونا ادامه داد: فعالیت سامانه هوشمند نویدی برای راه اندازی دوباره اقتصاد و مهار کرونا است، برای این اتفاق، تمام نهاد‌های ذیربط مشارکت خواهند داشت.

قانعی گفت: قرار است به طور آزمایشی طی ۲ هفته آینده در قزوین بازگشایی کسب و کار‌ها انجام گیرد چنانچه نتایج موفقیت آمیز بود وارد مرحله کشوری خواهیم شد امیدواریم نتایج این طرح تا ۳ ماه آینده به ستاد ملی کرونا ارائه شود.

عضو کمیته ملی واکسن کرونا افزود: از ویژگی‌های این طرح می توان به بازگشایی کسب و کار‌ها بر اساس اطلاعات سامانه هوشمند و رونق اقتصاد اشاره کرد.

قانعی تصریح کرد: سامانه قرنطینه هوشمند تمام ترددها، کسب و کار، رفت و آمد‌های جاد‌ه ای و…، را به طور هوشمند رصد می کند و این امکان را فراهم می سازد تا فردی که واکسن زده و ناقل کرونا نیست بتواند به ادامه کسب و کار بپردازد.

دیگر نیازی به ثبت نام در این سامانه نیست و کسی کارتی دریافت نمی کند بلکه بر اساس قدرت‌های این سامانه در کشور‌های پیشرفته، فقط اطلاعات تردد مبادی میان جاد‌ه ای هر فرد ردیابی می شود و در صورتی که فردی واکسن زده باشد و ناقل نباشد اجازه انجام سفر و تردد را دارا خواهد بود فقط اطلاعات آزمایشگاهی و فردی هر شخص در سامانه ثبت خواهد شد و دوربین‌های کنترل و ردیابی مجوز سامانه ای صادر می کنند و چنانچه منعی وجود داشته باشد مجوز تردد صادر نخواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۵۹°    ۱۰.۹۹°