ابراز نارضایتی امیرعبداللهیان از اظهارات منفی مقامات باکو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 28 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۱۷۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵
وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با سفیر جدید جمهوری آذربایجان، از برخوردهای نامناسب نیروهای مرزبانی جمهوری آذربایجان با رانندگان ایرانی و اظهارات منفی مقامات باکو ابراز نارضایتی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 در جریان تقدیم رونوشت استوار نامه سفیر جدید جمهوری آذربایجان در کشورمان، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ضمن آرزوی موفقیت برای سفیر در دوران مأموریتش در تهران و همچنین تأکید بر اهمیت روابط فی‌مابین در چارچوب روابط همسایگی، از برخوردهای نامناسب اخیر نیروهای مرزبانی جمهوری آذربایجان با رانندگان کامیون‌های ایرانی و بازداشت دو نفر از آنها، ابراز نارضایتی کرد و اظهارات منفی اخیر از سوی جمهوری آذربایجان را تعجب آور و تأسف برانگیز خواند.

امیرعبداللهیان انجام رزمایش نظامی از سوی کشورها در داخل اراضی خود را در چارچوب حق حاکمیت ملی دانست و با اشاره به تحرکات رژیم صهیونیستی در کنار مرزهای مشترک کشورمان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تحمل نمی‌کند و در این رابطه هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد.

سفیر جدید جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار داشتن روابط خوب و عمیق کشور متبوعش با جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کشور همسایه و عزیز برای جمهوری آذربایجان حائز اهمیت دانست و ابراز امیدواری کرد وقایع اخیر از طریق رایزنی‌ها بین مقامات دو کشور به زودی حل و فصل شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۵۹°    ۱۹.۹۹°