تبدیل وضعیت نیرو‌های قراردادی در دستور کار این وزارتخانه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۲۷۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: موضوع اشتغال، تبدیل وضعیت و رسمی شدن نیرو‌های قراردادی در بخش‌های مختلف و زیرمجموعه از اولویت‌های مهم و دردستور کار جدی این وزارتخانه قرار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 عین اللهی شامگاه دیروز در یاسوج اظهار داشت: برای ساماندهی و رفع مشکل نیرو‌های قراردادی و تبدیل وضعیت آن‌ها نیز موضوع در اسرع وقت به سازمان امور استخدامی کشور منتقل خواهد شد.

واکسیناسیون به معنای پایان کرونا نیست

وزیر بهداشت همچنین در بخش دیگری از مصاحبه خود تاکید کرد که تزریق واکسن و حتی با جشن پایان واکسیناسیون نباید و نمی‌توان آن را نیز به معنای پایان کرونا تلقی کرد.

دکتر عین اللهی یادآور شد که کرونا همچنان هست و هدف ما از تزریق واکسن این است که بتوانیم با واکسیناسیون شدت کرونا را کاهش دهیم.

او گفت: ماسک زدن، فاصله گذاری و رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی و ضد عفونی کردن حتی پس از تزریق واکسن همچنان باید در دستور کار جدی مردم باشد و نباید اینگونه تلقی کرد که با زدن دو دُز واکسن کرونا تمام شده است؛ کرونا به این راحتی تمام شدنی نیست.

وی استقبال از تزریق واکسن در ایران را خوب، مثبت و امیدوارکننده در مقایسه با بسیاری از کشور‌های دنیا دانست وبا اشاره به اطمینان بخشی مردم در خصوص واکسناسیون نیز گفت: واکسن زدن در کشور ما موضوع جدیدی نیست.

وی ابراز داشت: سال‌های متمادی است که واکسیناسیون در ایران انجام می‌شود و حتی هر کودک خردسالی باید واکسن علیه انواع بیماری‌ها از سیاه سرفه، کزاز و سایر بیماری‌های ویروسی را انجام دهد؛ چیز جدی نیست و مردم نیزهم اینک و در این شرایط باید از زدن واکسن کرونا استقبال کنند.

او تزریق واکسن علیه بیماری‌ها در کشورمان را امری عادی تلقی می‌کند و تاکید کرد که تاثیر تزریق واکسن این است که ایمنی بدن را برای مقابله با میکروب‌ها افزایش می‌دهد.

۶۴ درصد ایرانیان واکسینه شدند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت که تاکنون ۸۵ میلیون دُز انواع واکسن وارد کشور شده و نزدیک به ۵۵ میلیون دُز نیز تزریق انجام شده است.

وی یادآور شد که به طور نسبی تاکنون ۶۴ درصد مردم واکسیناسیون علیه کرونا را در کشورمان انجام داده اند و ظرف یک هفته آینده به حدود ۷۰ درصد خواهد رسید.

عین اللهی همچنین گفت: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها نیز به صورت تدریجی در حال انجام است و هم اینک گروه آموزشی متوسطه و بعد از آن دوره ابتدایی کلاس‌های حضوری خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بتدریج از سر خواهند گرفت.

وی اشاره به بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز از ۱۵مهرماه جاری نیز گفت: برای بازگشایی دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم نیز امروزشنبه دهم مهرماه در ستاد ملی مدیریت کرونا تصمیم گیری لازم انجام می‌شود.

عین اللهی تصریح کرد: تعداد دانشجویان برای سال تحصیلی جدید ۱۴۰۰-۱۴۰۱ دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را نیز نزدیک به ۲۵۰هزار دانشجو در رشته‌های مختلف عنوان کرد.

وزیر بهداشت دولت سیزدهم همچنین گفت که بسیاری از معلمان و دانشجویان سراسر کشورتاکنون واکسینه شده اند و هم اینک فضای لازم تا حدود زیادی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها فراهم است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴.۸۴°    ۱۴.۹۹°