نیرو‌های مسلح باید همیشه در مرز دانش حرکت کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۷۳۰۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۲
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: نیرو‌های مسلح و مؤسساتی که در حوزه دفاع و امنیت مسئولیت دارند، باید همیشه در مرز دانش حرکت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی کشور امروز (شنبه، ۱۰ مهر) از نمایشگاه راهبردی خودکفایی و الحاق تجهیزات چک و خنثی‌سازی سپاه بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه موضوع آسایش ملت و جامعه با امنیت پیوند دائمی دارد، گفت: نیرو‌های مسلح و مؤسساتی که در حوزه دفاع و امنیت مسئولیت دارند، باید همیشه در مرز دانش حرکت کنند تا بتوانند حرکت کسانی که تکلیف خود را در ناامن‌سازی دنیا می‌دانند، خنثی کنند.

 رئیس سازمان انرژی اتمی کشور افزود: تحقق این موضوع جز با ارتقای توانمندی‌ها در حوزه تکنولوژی و سیستم‌های شناسایی میسر نمی‌شود. براین اساس، محقق ساختن موضوع مورد اشاره اقدامی است که می‌توان آن را زیبنده جهاد خودکفایی دانست و جهاد خودکفایی با این دیدگاه به موضوع ساخت دستگاه‌های چک و خنثی‌سازی اقدام کرده است.

اسلامی گفت: در این زمینه سازمان انرژی اتمی کشور در بخش مربوط به حوزه فناوری‌های پیشرفته از این‌گونه پیشرفت‌ها هم پشتیبانی و هم بهره‌برداری خواهد کرد تا تلاشگران این عرصه بتوانند در حوزه کشف و مقابله با تهدیدات از تکنولوژی‌های نو استفاده کرده و از آن بهره‌مند شوند.

در حاشیه این بازدید مسئولان نمایشگاه به ارائه توضیحاتی در خصوص کم و کیف تجهیزات و قابلیت‌های میدانی و عملیاتی این دستاورد‌های بومی پرداختند.

نمایش ربات‌ها با قابلیت‌ها و توانمندی‌های متنوع، انبوه خودرو پیشرو چک و خنثی سازی، انواع گیت‌ها و آشکارسازها، متلاشی کننده‌های بمب و تله و ایکس ری‌های پرتابل بومی از جمله دستاورد‌های به نمایش درآمده در این نمایشگاه است.

نمایشگاه راهبردی خودکفایی سپاه به اهتمام معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل سپاه برپا شده است و این تجهیزات به یگان‌های امنیتی سپاه الحاق خواهد شد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۷۹°    ۱۹.۹۹°