افتتاح همزمان ۷۷ باجه پست با حضور وزیر ارتباطات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 10 آذر 1400
کد خبر : ۸۲۷۳۵۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
باجه خدمات بانکی روستایی در مناطق کم برخوردار ۱۸ استان در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این برنامه افتتاح در خلال برنامه بازدید وزیر ارتباطات از پست بانک و نشست با مدیران این بانک انجام شد.

افتتاح پست بانک در روستای باشماق شهرستان مریوان یکی از ۸۸ باجه خدمات بانکی روستایی بود که امروز به طور نمادین افتتاح و ۸۷ باجه دیگر نیز همزمان بهره برداری شد.

بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های پست بانک از دیگر برنامه‌های وزیر ارتباطات در این برنامه بازدید بود. پست بانک از سوی بانک مرکزی رسالتی به عهده دارد که از طریق کارگزاران بخش خصوصی خدمات بانکی را در مناطق محروم و روستایی و جا‌هایی که خدمات بانکی ارائه نمی‌شود، عرضه کند. br/ این ۸۸ باجه خدمات پست بانک به مناسبت روز روستا و عشایر (۱۵ مهر) افتتاح شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم گفت: دفاتر (ICT) روستایی باید راهبر تحول دیجیتال در روستا‌ها شود.

آقای عیسی زارع پور با حضور در جمع مدیران پست بانک پس از افتتاح همزمان ۸۸ باجه روستایی پست بانک در ۱۸ استان کشور که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد از خدمات مدیران پست بانک قدردانی کرد و افزود:پست بانک که نسبتا ورشکسته بود هم اکنون به وضع نسبتا مطلوبی رسیده است که جای تقدیر دارد.

وی گفت: ارائه خدمات بانکی در مناطق روستایی شاید اقتصادی به نظر نرسد، اما کار بسیار بزرگی است که پست بانک انجام می‌دهد.

وزیر ارتباطات به ابزار‌های مهم و اثرگذار موجود در روستا‌ها اشاره کرد و افزود: اگر همگرایی صورت گیرد و منجر به توسعه اقتصاد روستا‌ها شود نتایج مطلوبی کسب خواهد شد که یکی از مولفه‌های مهم در تحقق این امر حضور پست بانک در مناطق روستایی است.

آقای زارع پور گفت: علاوه بر پست بانک، پست هم در عرصه جدید و دنیای دیجیتال به پیشران و لجستیک و بازوی کسب و کار‌های دیجیتال تبدیل شده است و اگر این‌ها در کنار هم به شکل مناسبی قرار گیرند اقتصاد روستا را متحول می‌کنند.

وی به تلاش وزیر جهاد کشاورزی برای استفاده از اینترنت اشیا در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: قطعا وزارت جهاد کشاورزی با استفاده از این فناوری قصد دارد در میزان آب دهی و کوددهی به کشاورزان مشاوره دهد و قطعا کشاورزان به لحاظ فناوری هم نیازمند مشاوره ما هستند و در این مقوله نقش پست بانک به عنوان تامین کننده مالی پروژه‌ها و تسهیل گر بسیار مهم است.

وزیر اطلاعات همگرایی بیشتر میان نهاد‌های ذیربط را در رونق کسب و کار دفاتر آی سی تی روستایی اثرگذار خواند و گفت: چه اشکالی دارد که در کنار هر دفتر آی سی تی روستایی یک باجه پست بانک هم وجود داشته باشد.

آقای زارع پور پینشهاد داد: کارگروهی متشکل از مدیران عامل پست بانک، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران تشکیل شود تا از این طریق شاهد یکپارچگی هرچه بیشتر ظرفیت‌ها باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم ارتقا خدمات پست بانک در حوزه بانکداری الکترونیک و رسیدن به جایگاه مطلوب‌تر آن تاکید کرد و افزود: مردم انتقاداتی از عملکرد پست بانک دارند که حتما این مشکلات ریز اجرایی باید برطرف شود و حتی مردم توقع دارند که شعبه‌های پست بانک به لحاظ زیباسازی هم تحولاتی داشته باشد.

وزیر ارتباطات گفت: ظاهرا اشکالات ریزی هم در عملکرد‌ای تی ام‌های پست بانک وجود دارد که امیدواریم در تعامل با شرکت مخابرات ایران حل و فصل شود.

زارع پور ادامه داد: پست بانک در بخش مبارزه با فساد گام جدی بردارد چرا که منشور مبارزه با فساد در دولت سیزدهم آماده ابلاغ است و همه ما در همه سازمان‌ها باید تلاش کنیم که فساد برطرف شود و امضا‌های طلایی از بین برود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۷۹°    ۱۰.۹۹°