کشور باید با ظرفیت دانشگاه‌ها اداره شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 30 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۳۷۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: باید سیستم مدیریت کشور این مسأله را بپذیرد که کشور تنها با ظرفیت دانشگاه‌ها اداره شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر محمد علی زلفی گل در مراسم تکریم و معارفه ریاست دانشگاه تهران که در سالن همایش‌های تالار علامه امینی این دانشگاه برگزار شد در سخنانی گفت: مردم کشور ما قدردان دانشگاه‌های خود هستند، زیرا هم اکنون بسیاری از خانواده‌های ایرانی آرزو دارند که فرزندشان در دانشگاه ایرانی درس بخواند و به شایستگی لازم برسد.

وی افزود: ما باید الگو برای سایر اقشار جامعه باشیم و من خواهش می‌کنم که همه دست به دست هم بدهیم و به آقای دکتر مقیمی کمک کنیم و به هم محبت کنیم، زیرا دانشجویان ما بسیار باهوش هستند و به راحتی متوجه می‌شوند که نگاه مدیریتی چگونه است.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت با بیان اینکه ما در وزارت علوم نیازمند یک بازنگری مجدد هستیم گفت: ما نقشه جامع علمی کشور را داریم که پازل‌های آن باید تکمیل شود، ما به یک نقشه فناوری احتیاج داریم و باید بتوانیم تولید ثروت کنیم.

وی افزود: در دانشگاه تهران دیپلماسی علمی فراهم است و ما نباید نسبت به برنامه‌های کشور بی‌تفاوت باشیم، در ماه‌های آینده برنامه هفتم کشور آماده می‌شود و من از اساتید دانشگاه‌ها تقاضا دارم تا برنامه‌های اول تا ششم را بررسی کنند و هر کس با توجه به تخصص خود برنامه مورد نظر را ارائه دهد.

آقای زلفی گل با بیان اینکه اساتید دانشگاه باید خوراک فکری به جامعه بدهند گفت: طرح تحقیقاتی در این راستا باید شکل بگیرد و باید برنامه‌ها دانش بنیان و پژوهش محور باشد، زیرا استادان و دانشگاه‌ها می‌توانند در سرنوشت کشور تأثیرگذار باشند.

وی افزود: ما باید دانش آموختگان دانشگاهی را رصد کنیم و نباید دانشجویان ما بعد از فارغ التحصیلی رها شوند بنابراین نیازمند یک سیستم برای کاربردی کردن پایان‌نامه‌ها هستیم و باید شفافیت را خود مردم احساس کنند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: ما می‌توانیم از فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی برای شفافیت بهره ببریم.

وی با بیان اینکه سیستم مدیریت کشور باید بپذیرد که با ظرفیت دانشگاه‌ها می‌توانیم کشور را اداره کنیم گفت: باید سیستم مدیریت کشور این مسأله را بپذیرد که از طریق دانشگاه‌ها می‌توانیم بسیاری از مشکلات و چالش‌های جامعه را برطرف کنید و از طریق همین دانشگاه‌ها می‌توانیم کشور را اداره کنیم.

وی ادامه داد: دولت ما نسبت به آموزش عالی نگاه مثبت دارد و باید از همه ظرفیت‌های دانشگاهی بهره ببریم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۷۹°    ۱۳.۹۹°