راهیابی نمایندگان ۴ وزن دوم ایران به نیمه نهایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 29 مهر 1400
کد خبر : ۸۲۷۳۸۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۳
در روز دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان رخ داد؛
در دومین روز رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان نمایندگان اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم ایران به نیمه نهایی راه یافتند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در پایان رقابت‌های صبح علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در وزن ۶۵ کیلوگرم، محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم و کامران قاسم پور در وزن ۹۲ کیلوگرم، ۴ نماینده کشورمان با پیروزی مقابل رقبای خود به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفرجوزپه ویلارو از اکوادور را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۷ بر ۶ از سد آریان تسیوترین از بلاروس گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حریف سرلک در این مرحله سلیمان آتلی دارنده مدال نقره جهان از ترکیه است.

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر گابریل جاناتچ از اتریش را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه ۱۳ بر ۳ مقابل سباستین ریورا از پورتوریکو به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. یزدانی در این مرحله مقابل کرزیستوف بینکوفسکی از لهستان با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف علیبک عثمان اف از قرقیزستان می‌رود.

در وزن ۷۹ کیلوگرم محمد نخودی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر آرون کانوا از ایتالیا را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۴ آرمان آواگایان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر صفر سیف الدین آلکما از فرانسه را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نخودی در این مرحله با نیکا کنتچادزه دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر از سد آندریل ولاوسف از اوکراین گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر ۱ ایراکلی متسیتوری دارنده مدال برنز جهان از گرجستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. قاسم پور در این مرحله به مصاف جی دن کاکس قهرمان جهان از آمریکا می‌رود.

رقابت‌های مرحله نیمه نهایی از ساعت ۱۸:۱۵ برگزار می‌شود.

همچنین امشب رقابت‌های فینال چهار وزن نخست از ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود که حسن یزدانی و امیرحسین زارع در اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم به ترتیب به مصاف دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان از آمریکا و گنو پتریاشویلی دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان جهان از گرجستان می‌روند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵.۵۹°    ۱۶.۹۹°