به جای ۸۰ میلیون ۲۸۰ میلیون گرفته اند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 28 دی 1400
کد خبر : ۸۲۷۴۶۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۰
معاون فنی گمرک ایران:
معاون فنی گمرک ایران گفت: مشکل ترخیص کامیون ها، خدمات پس از فروش نیست، مشکل این است که به جای ۸۰ میلیون ۲۸۰ میلیون گرفته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مهرداد جمال ارونقی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با اشاره به ثبت سفارش قانونی و ورود قانونی کامیون‌ها گفت: کامیون‌هایی که داخل گمرکان کشور هستند با ثبت سفارش معتبر و با اجازه دولت وارد شده اند.

معاون فنی گمرک ایران گفت: بیش از ۷۰۰۰ هزار کامیون رسوبی داریم که هر روز هم دارد بیشتر می‌شود.

جمال ارونقی گفت: ۱۴ ماه است که کامیون‌ها در گمرکات است، ولی هنوز فکری برای ترخیص آن‌ها نشده است.

معاون فنی گمرک ایران درخصوص گرفته نشدن 3 درصد و خدمات پس از فروش گفت: مشکل ترخیص کامیون ها، خدمات پس از فروش نیست، مشکل هزینه است که به جای ۸۰ میلیون ۲۸۰ میلیون گرفته اند.

صدرالله بمانا - مدیر نوسازی ناوگان جاده‌ای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز با اشاره به برگزاری جلسات و مکاتبات متعدد و مفید دستگاه‌های ذیربط برای حل مشکل گفت: ما ۶ هزار 531 دستگاه ثبت سفارش کرده ایم که حدود ۹۵۰ دستگاه تاکنون ترخیص شده است.

او گفت: همه کار‌های ما جز به جز در سامانه ثبت می‌شود و ۹۰ درصد کار‌های ما از طریق سامانه جامع تجارت انجام می‌گیرد.

احمد کریمی - دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران نیز با اشاره به تخلفات برخی خودروسازان در ثبت نام‌ها بدون رعایت نرخ گفت: هر وارد کننده‌ای به سلیقه و میل خودش ناوگان واگذار کرده است.

محمود گزینی - قائم‌مقام مدیرعامل شرکت سایپا دیزل هم گفت: ما اصلا علاقه‌ای نداریم به واردات خودرو‌های کارکرده و مستعمل به رغم مشکلاتی که وجود دارد.

او با بیان این که خدمات پس از فروش از موانع جزئی ترخیص کامیون هاست افزود: ما کیفیت کامیون‌های وارداتی را نمی‌شناسیم و از ۱۵۰۰ دستگاهی که بازدید کردیم با ۱۰ واریانت مختلف روبرو شدیم که امکان خدمات دهی به آن‌ها را دشوار می‌کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱.۲۱°    ۳.۹۹°