تعویض سوخت سالیانه و تعمیرات برنامه‌ریزی شده نیروگاه اتمی بوشهر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 01 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۷۴۸۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴
بارگذاری سالیانه سوخت جدید و انجام بازرسی‌های فنی و تعمیرات اساسی تجهیزات نیروگاه اتمی بوشهر به دست متخصصان داخلی در حال انجام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مطابق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با هماهنگی مدیریت شبکه‌ی برق کشور از تاریخ شنبه ۱۰مهر ماه۱۴۰۰، فعالیت بارگذاری سالیانه سوخت جدید و انجام بازرسی‌های فنی و تعمیرات اساسی تجهیزات مهم نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد.

به گزارش سازمان انرژی اتمی، تعویض سوخت سالیانه و انجام بازرسی‌های فنی​​​​​​ با هدف حصول اطمینان از تداوم کارکرد ایمن و مطمئن نیروگاه اتمی بوشهر و افزایش طول عمر مفید تجهیزات منحصر بفرد آن الزامی می‌باشد.

از زمان آغاز بهره‌برداری از این نیروگاه، معادل ۷۸ میلیون بشکه نفت خام صرفه جویی و از انتشار ۴۳ میلیون تن گاز‌های آلاینده جلوگیری شده است. تولید نشدن گاز‌های گلخانه‌ای یکی از اصلی‌ترین مزایای نیروگاه‌های اتمی می‌باشد و به همین خاطر در سال‌های اخیر توسعه گسترده، احداث و بهره‌برداری از نیروگاه‌های اتمی در دستور کار کشور‌های پیشرفته و در حال توسعه قرار گرفته است.
 
نیروگاه اتمی بوشهر با توان تولید ۱۰۰۰ مگاوات، از بدو راه‌اندازی تاکنون با تولید بیش از ۵۱ میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی، نقش مهمی در تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز کشور ایفا نموده است. همچنین این نیروگاه در سال‌جاری با تولید مداوم، نقشی تعیین کننده و تأثیرگذار در عبور از پیک تابستانی و اوج مصرف برق در کشور داشته است.

هم اکنون بهره‌برداری از نیروگاه اتمی بوشهر به دست متخصصین متعهد داخلی در حال انجام است و کشور ایران، در زمره کشور‌های دارای توانایی بهره‌برداری ازنیروگاه‌های اتمی قرار دارد. عملکرد ایمن و مطمئن این نیروگاه، به صورت مستمر تحت نظارت سازمان‌های نظارتی داخلی و خارجی از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) و اتحادیه جهانی بهره‌برداران هسته‌ای (WANO) است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸.۵۹°    ۱۸.۹۹°