آمادگی وزارت علوم برای بازگشایی تدریجی دانشگاه‌ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 03 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۷۵۷۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
وزیر علوم تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه آماده بازگشایی تدریجی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی هستیم، گفت: نمی‌توانم زمانی دقیق برای شروع آموزش حضوری دانشجویان اعلام‌کنم، باید ببینیم ستاد ملی مقابله با کرونا چه زمانی را برای این کار اعلام می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دکتر محمد علی زلفی گل، ضمن بیان این مطلب به آخرین تصمیم وزارت علوم برای بازگشایی دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: ما هنوز منتظریم ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تصمیم بگیرد و این تصمیم را به ما اعلام کند؛ بنابراین نمی‌توانم زمان دقیقی برای بازگشایی دانشگاه‌ها را اعلام کنم.

وزیر علوم تأکید کرد: آمادگی این را داریم به صورت تدریجی آموزش حضوری در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی را آغاز کنیم.

آقای دکتر زلفی گل خاطرنشان کرد: خوشبختانه واکسیناسیون دانشجویان با سرعت خوبی در حال انجام است.

وی افزود: اکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا آموزش در دانشگاه‌های ما به صورت ترکیبی یعنی حضوری و مجازی در حال انجام است.

وی در ادامه با بیان این که آموزش دانشجویان دوره کارشناسی از ابتدای مهر به صورت مجازی آغاز شده است، گفت: دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری که فعالیت‌های آموزشی و تئوری دارند نیز آموزش‌های خود را به صورت مجازی دنبال می‌کنند.

وزیر علوم با تاکید بر این که امسال نیز امکانات رفاهی و خوابگاهی به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که فعالیت‌های آزمایشگاهی و کارگاهی دارند تعلق گرفت، تصریح کرد: دلیل تخصیص امکانات به این دانشجویان این است که این دانشجویان به صورت حضوری در دانشگاه‌ها پروژه‌های تحقیقاتی را دنبال می‌کنند و فعالیت‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی آن‌ها به تصویب گروه و دانشکده رسیده است.

دکتر زلفی گل گفت: هم اکنون واکسیناسیون اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه‌ها به اتمام رسیده است و ما واکسیناسیون دانشجویان را نیز با سرعت بیشتری آغاز کردیم امیدوارم با تسریع این روند بتوانیم هرچه زودتر واکسیناسیون دانشجویان را به اتمام برسانیم و دانشجویانی که هر دو نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند بتوانند در نهایت در محیط دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱.۵۱°    ۲۲.۷۹°