افزایش بی سابقه آدمکشی در آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 02 آبان 1400
کد خبر : ۸۲۷۵۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۲
شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا از افزایش بی سابقه موارد قتل و آدمکشی در این کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا از افزایش بی سابقه موارد قتل و آدمکشی در این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، تعداد قتل و آدمکشی در آمریکا در سال ۲۰۲۰ بیشترین میزان طی تاریخ مدرن بوده است.
 
خبرنگار سی ان ان گزارش داد: این ارقام نگران کننده‌ای است که از سوی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا در ارتباط با میزان قتل و آدم کشی منتشر می‌شود. بر اساس این گزارش، طی سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰,​ ما شاهد افزایش ۳۰ درصدی موارد قتل در آمریکا بوده ایم. بیش از ۲۱ هزار نفر در آمریکا طی این دوره کشته شده اند که در موارد زیادی خشونت‌های مرتبط با حمل اسلحه عامل آن بوده است. زمانی که به این ارقام نگاه می‌اندازیم می‌بینیم که سال ۲۰۲۰ تا چه اندازه مرگبار بوده است. این در حالی است که ما همچنان با شیوع همه گیری مواجهیم.
 
در سال ۲۰۱۹ میزان قتل در آمریکا شش مورد از هر ۱۰۰ هزار مورد بود. این رقم در سال ۲۰۲۰, ۷.۸ مورد در هر صد هزار تن بوده است. در همین حال باید گفت در سال ۲۰۱۹ میزان خودکشی در آمریکا ۱۳.۹ نفر از هر ۱۰۰ هزار تن بود و این در حالی است که در سال ۲۰۲۰ میزان خودکشی در آمریکا ۱۳.۵ در هر صد هزار تن بود.
از سوی دیگر آخرین بار پس از حملات ۱۱ سپتامبر شاهد چنین افزایشی در آمریکا بوده ایم. بر اساس این ارقام منتشر شده، بیشتر این قتل‌ها به واسطه خشونت‌های مرتبط با حمل سلاح روی داده است
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷.۵۹°    ۱۸.۹۹°